|
Dr. Harsányi EditHáziorvos szakorvos, talpmasszőr, addiktológus fülakkupunktőr, fitoterápeuta, Schüssler terapeutaElérhetőségem: Honlap: http://www.drhem.eoldal.hu/ |
Kérdezz-felelek
Köszönöm szíves válaszát!
A kistestvére magától szólt 2 évesen (ő most 6 éves), hogy neki már nem kell a pelenka éjjelre sem (nappal már 20 hónaposan szobatiszta volt, a délutáni alvásidőben is), és tényleg nem is pisil be azóta sem.
Oltást nem kapott a nagyfiam (csak kb. fél évvel a mandulagyulladás előtt influenza elleni védőoltást, mert különben nagyon sokszor volt beteg: mandulagyulladás, torokgyulladás, krupp (enyhén), hörghurut) és kb. 3 hét alatt esett vissza fokozatosan, a csengő használata ellenére (egyébként itt szeretném megjegyezni, hogy a kiskori délutáni alvásidő alatt is sokáig bepisilt, kb. 5 éves volt, mikor abbamaradt és még 6-7 évesen is rendszeresen foltos lett az alsóneműje a nappali játékidő alatt. Én ezt annak tudtam be, hogy nagyon elmélyülten játszik.)!
A fiamban nagyon erős a megfelelési kényszer (mindig tökéletesen szeretne teljesíteni), de én minden alkalommal próbálom tudatosítani benne, hogy nem kell tökéletesnek lennie, hiszen senki sem az! Attól tartok, talán az éjszakai bepisilés egyfajta tudat alatti elengedés (megszabadulás ettől a kényszertől) részéről. Vagy ez nevetségesen hangzik?
Tudna esetleg ajánlani olyan homeopátiás szert, mely javíthat az állapotán addig is, míg találunk egy lakhelyünkhöz közeli homeopata szakembert?
A pelenkázástól azért félek, mert úgy láttam, a fiam túl természetesnek és kényelmesnek érzi a pelenkát (kb. 6 éves koráig rendszeresen pelenkáztam, ill. ő saját magát), melynek használata által nem lesz arra ösztönözve, hogy felkeljen, mert úgyis \"van mibe pisilni\"!
Egyébként mi a véleménye az Uroxal szedéséről? Mi az általános tapasztalat a bepisilés gyógyítása kapcsán az Uroxalról? Szívesen venném erre vonatkozó válaszát is.
A sáfrányos szeklicemagolajat is kipróbáltuk, érdemes folytatni ennek a szedését?
Válaszát várva tisztelettel: egy aggódó édesanya
Köszönöm a sok információt!
Nekem az is jelzés, hogy beteges ez a fiú. Biztosan nem tud erre is figyelni az agy a leterheléstől. Ha én lennék az akit megkeres elsőre oltáskivezetést adnék a betegessége miatt.
Amitől fél azt ne tegye, az nem hoz eredményt. Azon esetleg el lehet gondolkozni, ha a másik tudott 2 évesen dönteni, megengedem e a 9 évesnek ugyanezt. Nem lesz minden gyerek egyforma. a lényeg, hogy ki-ki a maga idejében megtanulja.
A másik: egy gyerek mindig a szülőt másolja! Ha Apa nem pelenkában alszik akkor a gyerek tudja, hogy az nem normális. Törekszik ő is elérni amit Apa. Ha nem csinálja, akkor még nem alkalmas rá valami miatt.
A saját gyerekeimnél egy idő után már tudtam, hogy beteg lesz, mert előtte már bepisilt. Kb. 10 éves kor után ez elmúlt.
Nem szoktam rendszerbetegségben látatlanba szert ajánlani. Ha elhibázom, csak összezavarom, és meggátolom annak a munkáját, aki utánam jön. Ezt semmiképpen nem akarom.
Az Uroxallal nincs tapasztalatom. Így nem tudok véleményt se mondani. Én mindig a konzervatív megoldások híve vagyok inkább.
A Sáfrányos szeklice viszont több gyereknek segített.(vizsont már ők mind 10 év körüliek voltak! Szóval lehet, hogy elérte a megfelelő méretet a hólyag?)
Az időt nem lehet orvossággal helyettesíteni.
Azt mondta okos fiú! Én bízom benne, hogy megoldja, ha maga dönthet. Azt is megkérdezném akar-e éjjelre pelenkát, megcsinálja-e magának.
Az nagyobb gond, ha látja a szülőn, hogy zavarja. Ebben szívesen segítek, ha igényli.
Szeretettel: