|
Dobiné Olasz-Papp NóraBaba-mama kapcsolati- és pszichológiai tanácsadóElérhetőségeim: Honlap: http://www.dobinenora.hu http://www.valaszkeszszulok.hu |
Kérdezz-felelek
Köszönöm megnyugtató válaszát!
Az orvosváltás már a mi fejünkben is felmerült, talán segítene megnyugodni.
Akkor nem gond, ha 7 hónaposan még nem igazán pépezik? Próbáltam neki puhára főtt zöldségdarabokat (édesburgonya pl.) adni, szájába vette, de sokszor kiesett onnan. Próbálta rágni, marcangolta. Rácsodálkozott :D A pufit, kifli csücskét szívesen rágcsálja, legutóbb a túrós bukta beléből "lakmározott" egy jót. Szó szerint beleharapott és rágni kezdte (két darab foggal igen mókás volt a dolog). Azért is aggódok és vagyok türelmetlen, mert a két nagy ilyenkor már húsos bébiételt, zöldségeket, gyümölcsöt, tejpépet, mindenfélét evett, Miska meg egyenlőre inkább a táp-de most, hogy fent is, lent is duzzadt az ínye-mostanában azt sem nagyon.
Tényleg okozhat szellemi lemaradást a nem megfelelő hízás? Mert ezt egy főorvos magyarázta nekünk. Lehet ez miatt retardált valaki? :D
Hogyan érdemes nekikezdeni? Csak ültessük magunk közé és adjunk neki a miénkből a szokásos tápszere mellé? Éhesen ültessem oda kóstolgatni, vagy tápszer után?
Kész túlélőshow minden egyes gyermek :)
Minden jót kívánok!
Egy (továbbra is) aggódós édesanya
Azt gondolom, egy biztonságérzetet növelő, valóban kompetens orvos felkeresése nagyon sokat lendítene az Ön magabiztosságán, szülői kompetenciaérzetén is!
Számtalan babát, kisgyermeket ismerek (és aggódó anyukájukat), akik inkább egy évesen, vagy egy éves kor fölött kezdtek enni szívesebben bármi mást, s közben teljesen egészségesek voltak, remekül fejlődtek! Szóval, 7 hónaposan egyáltalán nem kell tudnia nagy mennyiségeket eltüntetnie, hisz ez még tényleg inkább ismerkedés új ízekkel, új anyagokkal, a sok újdonsággal, amit a hozzá- vagy inkább mellétáplálás hoz magával! Egy egészséges gyermek pontosan tudja, miből mikor mennyi kell neki, ezért jó, ha van választási lehetősége, mind ételfajtából, mind a tekintetben, hogy eszik-e vagy sem. Illetve ebben a korban kóstolós evésnek számít a csócsálás, mikromennyiségek lenyelése is :-D
Jó, ha az étkezések közösek, igen, mikor mindenki leül enni, akkor őt is oda ültetni és kaphat ő is kis kóstolót, aztán rá lehet bízni, él-e a lehetőséggel. Lehet, először csak szemlélődik, nézi, a szülei hogyan falatoznak, de lehet, kedvet kap az Önök tányérjából választani valamit (ezért jó, ha a szülők is tápanyagokban gazdagon étkeznek, mert ebben a korban a sós-cukros, erősen fűszeres ételek nem ideálisak, de fűszerezés előtt a baba számára el lehet különíteni a közös ételből) :-D Anyatejes táplálás esetén, mikor nem cél kiváltani egy étkezést, az a javaslat, hogy szoptatás után kínálják szilárd étellel a babát, hogy ne vegye el a tej helyét a más táplálék. Ezt a gondolatmenetet követve, ha szeretne lassacskán kiváltani egy tápszeres étkezést, akkor egy alkalommal kínálhatja tápszer előtt is.
És igen, maximálisan átérzem a túlélőshow gondolatát, s az is elég kemény tapasztalás, mikor élesben, a mindennapi gyakorlatban válik konkrétummá, hogy a testvérkék mennyire eltérő személyiségűek tudnak lenni és megkönnyíti a szülői léte(zés)t, ha egyediségükre koncentrálunk és elengedjük az összehasonlítást! :-) Bizony, van, aki a pépezést szereti, míg más azt teljes mértékben elutasítja, s ez a változatos "másság" így van rendjén!
Szeretettel: