|
Dr. Kaszó BeátaAllergológus és gyermek-tüdőgyógyászAllergológus és klinikai immunológus gyermektüdőgyógyász csecsemő- és gyermekgyógyász Elérhetőségeim: Telefon: 06-30/992-21-51 Honlap: http://www.allergiadoktor.com/ |
Kérdezz-felelek
Tavaly júniusban az akkor 10 hónapos kisfiamnál tojásallergia jelentkezett test szerte csalánkiütéssel és a szája körüli duzzanattal (valamint számomra furcsa, kicsit zavart viselkedéssel). Akkor hirtelen drasztikusan jelentek meg ezek a tünetek nála. Előtte is és azóta is időnként belobbanó ekcémával, melyet nem tudtunk étkezéshez kötni. Jelenleg a kisfiam 20 hónapos. Akkor a gyermekorvosunk azt tanácsolta, hogy néhány hét múlva próbáljunk rá újra tojástartalmú ételekkel, de bevallom akkor annyira megijedtem, hogy erre nem került sor. Ilyen téren sajnos szorongó típus vagyok.(Jelenleg 6 hetes várandós, több veszteséggel a hátam mögött). Mostanság egyre többször találkozom azzal, hogy az allergének késői bevezetése fokozza az allergia kialakulásának kockázatát, emiatt merült fel bennem a kérdés, hogy árthattunk neki ezzel, hogy nem próbáltuk visszavezetni a tojást? Szeretnék még néhány hetet várni magam miatt, amíg az embrióval a kritikus időszakon túl vagyunk, HA a kisfiamnak nem ártottam ezzel a várakozással eddig is. Mit gondol Doktornő? Illetve, hogyan érdemes próbálkozni? Tojás tartalmú tészta pl? És azt naponta adni neki?
A másik kérdéskör a mogyoró-diófélék. Sajnos a testvérem, aki az egyetlen tojásallergiás a családjainkban a kisfiamon kívül anafilaxiás reakciót ad a mogyoró-diófélékre. Emiatt is kerültük eddig ezek bevezetését a kisfiamnál. Ezeket mikor érdemes ilyen esetben bevezetni?
Megtisztelő válaszát előre is hálásan köszönöm!
Javaslom, keressen fel személyesen allergológust, mert kérdése meglehetősen szerteágazó. Megválaszolásához az előzmények alaposabb ismerete, a teendők részletes megbeszélése szükséges.
Üdvözlettel,