|
![]() Dr. Kaszó BeátaAllergológus és gyermek-tüdőgyógyászAllergológus és klinikai immunológus gyermektüdőgyógyász csecsemő- és gyermekgyógyász Elérhetőségeim: Telefon: 06-30/992-21-51 Honlap: http://www.allergiadoktor.com/ |
Kérdezz-felelek
A napokban - férjemmel együtt- egy megdöbbentő hírrel kellett, hogy megküzdjünk.
Kisebbik fiunkat (aki 2011. júniusban lesz 10 éves) 2006. óta hordjuk gyermek allergológiai szakrendelésre.
Az orvosi diagnózis: allergiás rhinitis, k.m.n. (J3040), melynek kezelésére napi rendszereséggel az Aerius tablettát kellett szedni. A rendszeres orvosi felülvizsgálatok a fenti terápia további alkalmazását írták elő. Kezdetben bíztunk abban, hogy gyermekünk megfelelő orvosi kezekben van, de mivel évről-évre semmi változás nem történt a kezelésben, ezért e hónap elején egy új orvost kerestünk fel, kérve, hogy vállalja gyermekünk kezelését.
Az elvégzett vizsgálatok, a korábbi leletek és az általunk elmondottak alapján az új diagnózis: Allergiás rhinitis k.m.n (J3040) és Asthma k.m.n (J4590). A kezelésre felírt gyógyszerek: Budesonid 100 2*1 szippantás(regge és este), Buventol 200 2 puff, max. napi 8 puff. A hír nagyon megdöbbentő volt számunkra és igyekeztünk az Interneten keresztül minél több ehhez kapcsolódó cikket, fórumot elolvasni.
Információink szerint az asztma a tartós betegségek közé tartozik, így a betegség kezelésével járó kiadások kompenzálására a jogszabály különböző plussz támogatást biztosít az érintettek számára. Kérdésem, hogy az ezzel kapcsoltos ügyintézés megindításához valóban három hónapnak kell eltelnie ahhoz, hogy a szakorvos a tartós betegségról szóló igazolást kiadja?
Továbbá az \"új\" orvos által felírt gyógyszerekkel kapcsolatos szakmai véleményét is szeretném kikérni, azaz a betegség kezelésére megfelelőnek tartja e Ön, a fentiekben megnevezett gyógyszerek használatát.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel:
Sz. Andrea
Az emelt összegű családi pótlékra az az asztmás gyermek jogosult, aki folyamatos megelőző gyulladáscsökkentő kezelést igényel (ilyen pl. a Budesonid is). Az erről szóló igazolást a gyermeket gondozó gyermektüdőgyógyász állítja ki, ha ez az állapot már legalább 2 hónapja fennáll. A későbbiekben az igazolás meghosszabbításának az is feltétele, hogy rendszeresen járjanak kontrollra.
Hogy megfelelő-e a kezelés, azt a tünetek ismeretének hiányában és a gyermek vizsgálata nélkül természetesen nem tudom megmondani.
A kisfiuknak rendelt gyógyszerek kiválóak az allergiás nátha, ill. az asztma kezelésére, de a terápiát mindig egyénileg, a gyermek tüneteihez igazodva kell beállítani.
Üdvözlettel: