SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy kis hidegkonyha I.

Családinet [cikkei] - 2004-07-04
Vendégváráshoz és grillezéshez is kitűnő, egyszerűen elkészíthető ételek. Először ízelítőül egy kis görög hangulat.

 Fokhagymás uborkasaláta (Tzatziki)

Egy nagy kígyóuborkát hámozzunk meg és reszeljünk le a nagyobbik lyukú sajtreszelőn. Enyhe besózás és léeresztés után csöpögtessük ki. Amíg csöpög, tisztítsunk meg fokhagymát (az első próbához mondjuk fél fejnyit, de ez később ízlés szerint fokozható) és nyomjuk át fokhagymapréssel. Vagdaljunk össze némi kaprot, persze szárított kapor is jó. Fentieket elegyítsük egy nagy pohár tejföllel (a 12%-os picit jobb hozzá), egy evőkanálnyi majonézzel, kevés olivaolajjal. Az ízeknek néhány óra hűtés kell az összeéréshez.

Görög saláta (horiatiki)

Egy nagy kígyóuborkát darabolj fel: egy szelet kb 2 mm, ezt még kb hatfelé kell vágni. Kb. fél kilónyi paradicsomot is darabolj hozzá. (Ha van idő és igény is rá, pár másodpercre forró vízbe mártva a paradicsom héját eltávolíthatjuk előtte.) Egy nagy fej hagymát is aprítsunk hozzá. Kockázzunk hozzá kb. 20 dekányi feta sajtot. Keverjük össze, öntsünk rá 2 evőkanál olivaolajat, aki szereti, olivabogyót is tehet rá. Hűtőbe téve az ízek összeérnek: a sós feta hatására az uborka levet ereszt, a hagyma veszít erős ízéből, és igazi ízharmónia áll össze.

Egy kis hidegkonyha II. és Egy kis hidegkonyha III.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja