SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Horgolt Kreativitás

- 2017-11-14
Amióta az eszemet tudom szeretek gyerekek közelében lenni, velük foglalkozni és játszani. A pedagógusi hivatás azon belül is az óvodapedagógia lehetőséget adott számomra, hogy azt csinálhassam a munkám során, amit szeretek: gyerekekkel lenni, mesélni, játszani velük, tanítani őket és természetesen kreatívan tevékenykedni. Szeretnék a munkámmal hozzá járulni az ő életükhöz, szeretném nekik átadni azt, amit én is megtanultam az óvónénijeimtől, tanáraimtól, hogy majd ők is továbbadhassák mindezt.

Csodálatos dolog nap, mint nap azt látni, ahogy a gyerekek a legapróbb dolgokra is rácsodálkoznak, és őszintén értékelnek mindent. Azt is elmondják, ha valami nem tetszik nekik, ugyanakkor a legnagyobb szeretettel tudnak dicsérni is. Hálásak minden apróságért, amit „kapnak” tőlünk. Legyen az egy dicséret, egy mosoly, egy matrica, vagy akár egy horgolt állatka.

Úgy gondolom a szülők mellett nekünk is nagyon fontos szerepünk van a gyermekek életében. Mint pedagógusnak, nekünk is figyelnünk kell, arra hogy mit adunk át a gyerekeknek, milyen értékeket közvetítünk feléjük, mit képviselünk és milyen eszközöket, módszereket használunk a neveléshez.

A mindennapok során lehetőségünk van, arra hogy olyan ismereteket, értékeket közvetítsünk a gyermekek felé, amiből ők meríteni tudnak, be tudják építeni kis életükbe, személyiségükbe. Éppen ezért igyekszem én is olyan tevékenységekkel, és értékekkel megismertetni őket, ami által fejlődni tudnak, új ismereteket szereznek és formálódnak tudnak mindezek által.

Gyermekkorom óta nagyon szeretem, a kézműves tevékenységeket legyen az gyöngyfűzés, kosárfonás, kötés vagy jelen pillanatban a horgolás.

Körülbelül 4 éve kezdtem el horgolni, és az évek során egyre több mintát, leírást sajátítottam el. A horgolás mint nevelési és jutalmazási eszköz jelenik meg a munkámban. Hiszen a csoportunkba járó gyermekek születés és névnapjuk alkalmából egy-egy horgolt figurát választhatnak maguknak. Valamint néhány horgolt játékkal is megismerkedhettek már az évek során. ( Horgolt gyümölcsök a babszobába, kisegér báb a meséhez, horgolt labda a kérdez-felelek játéhoz)

A saját készítésű játékokkal szeretném képviselni azt, hogy nem csak akkor lehet egy játék szép és jó, ha azt a boltban megvesszük. Sok mindent mi magunk is el tudunk készíteni, ami ugyanúgy lehet szép és értékes. Csak egy kis kreativitás, szépérzék, fantázia kell hozzá.

Erre tanítjuk és neveljük a gyerekeket is, hiszen rengeteg játékot és eszközt készítünk együtt: papírból, wc papír gurigából, pet palackból, kupakból vagy akár fonalból. Élvezik azt, hogy ők is részesei lehetnek a folyamatnak, ők is el tudnak készíteni egy játékot. Én is így érzek, amikor nekik készítem a horgolt kis állatokat, mesefigurákat. Szeretek alkotni, valami újat, valami szépet készíteni.  Fontos számomra, hogy amit készítek szép és esztétikus legyen, harmonizáljon színekben. Ezáltal is szeretnék hozzájárulni a gyerekek szép érzékének alakításához. Örülök, ha amit készítek, tetszik a gyerekeknek. Egy mosoly az arcukon és tudom, hogy megérte rászánni az időt. Olykor több hónap elteltével is látom a gyerekeknél a kis figurákat, mert azt hozzák magukkal alvós játéknak. Úgy gondolom, ha már egy gyermekkel meg tudom szerettetni a horgolt játékokat, vagy arra ösztönzöm ezáltal, hogy ő maga is készíthet játékot, ajándékot akkor már volt értelme annak, hogy megtanultam, elkészítettem, és megajándékoztam őket ezzel.

A „Keressük a legkreatívabb magyar gyermeknevelő szakembereket!” pályázatra beérkezett cikk.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja