SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

(Hang)színes mindennapok

- 2017-10-26
A gyerekek érdeklődése, nyitottsága a minket körülvevő világ csodái iránt természetes dolog, ahogyan az is, hogy nekünk segítenünk kell felfedezniük azokat. Fontos, hogy az óvoda is színtere legyen ezeknek a felfedezéseknek. Pedagógiai asszisztensként is mindig igyekeztem nagy hangsúlyt fektetni arra, hogy a gyerekek fejlődéséhez hozzájáruljanak kreatív ötleteim.

A gyerekek érdeklődése, nyitottsága a minket körülvevő világ csodái iránt természetes dolog, ahogyan az is, hogy nekünk segítenünk kell felfedezniük azokat. Fontos, hogy az óvoda is színtere legyen ezeknek a felfedezéseknek. Pedagógiai asszisztensként is mindig igyekeztem nagy hangsúlyt fektetni arra, hogy a gyerekek fejlődéséhez hozzájáruljanak kreatív ötleteim. 

A karácsonyi énekes , zenés műsorra való felkészülés során úgy gondoltam – hogy ne csupán kötelező feladatnak érezzék a próbákat- színesítsük azokat játékkal. Mivel az énekükhöz zongorakíséretet biztosítottam, jó ötletnek tűnt kihasználni a hangszerem nyújtotta lehetőségeket. Lévén, hogy egy szintetizátorról van szó, így az a zongorán kívül többszáz egyéb fajta hangszeren is megszólaltatható (köztük kevésbé ismert, egzotikus országokban használtakén is). Adott volt tehát a játék: fel kellett ismerniük melyik gyerekdal milyen hangszeren szólal meg. A több héten át tartó próbák utáni játék során a gyerekek lelkesen versengtek, ki tudja felismerni a legtöbb hangszer hangját.

Nagy örömömre azok is aktívak voltak a játékban, akiknek a figyelmét egyébként nehezebb lekötni. A zene jótékony hatása megkérdőjelezhetetlen. Egy másik szintén nagyon hasznos funkciója a hangszernek a gyerekek kedvence lett. Ez pedig a többszáz beépített érdekes , élethű hangeffekt . Ezek megidézték az állatokat, járműveket, gépeket, emberi hangulatokat, időjárási jelenségeket, volt amelyeket hallgatva a gyerekek versenypályára, a dzsungelbe, vagy akár a tengerpartra képzelhették magukat. Egyetlen eszközzel sikerült tehát az érdeklődésüket fenntartani , új ismereteket átadni úgy, hogy közben a képzeletük is szárnyalhatott.

Anyák napjára készülve kolléganőmmel elhatároztuk, hogy az édesanyák egy megható meglepetésben részesülnek majd. Mivel több videót is készítettem a csoportról korábban, lámpaláztól nem kellett tartanunk. Az anyukák ezúttal ugyanis egy kisfilmet kaptak, amelyben a kicsik személyesen üzennek nekik a kamerán keresztül. Fontos, hogy a gyerekek saját, önálló gondolatokat közöltek ugyanarra a kérdésre válaszolva: Miért szereted anyukádat? Mondanom sem kell, születtek kedves, sőt vicces üzenetek is .Volt, aki ezúton köszönte meg a trambulinját. A legszívmelengetőbb, legérettebb üzenet azonban azt hiszem azé a kisfiúé volt, aki ennyit üzent édesanyjának: „Azért szeretlek, mert szeretsz”. 

A „Keressük a legkreatívabb magyar gyermeknevelő szakembereket!” pályázatra beérkezett cikk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja