SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Pizzás csiga recept

Családinet [cikkei] - 2009-04-06
Gyorsan elkészíthető, remek vacsora, de partifalatnak is kiváló - íme, a tökéletes pizzás csiga receptje.

Pizzás csiga recept


Hozzávalók 4 főre:
 

  • 50 dkg liszt
  • 1,5-2 dkg friss élesztő
  • fél dl tej
  • 25 dkg margarin
  • 1 kisméretű tojás
  • 4-5 evőkanál kefír vagy joghurt
  • morzsolt oregano


A töltelékhez:

  • 10 dkg jó minőségű sonka csíkokra vágva
  • 2 dl sűrű, ízesített  paradicsomszósz (a tubusos pizzaszószt most felejtsük el!), vagy egy üveg piros pesto
  • opcionálisan olajban eltett szárított paradicsom
  • olívabogyó
  • parmezán a tetejére


Elkészítés:


A tejet meglangyosítjuk, és egy csipet cukor segítségével felfuttatjuk az élesztőt. Ha felhabosodott, tálba öntjük az összes hozzávalót, és tésztát gyúrunk belőle. Érdemes a joghurtot/kefírt a végére hagyni, és annak mennyiségével szabályozni a tészta lágyságát. Ha szeretjük, gyúrhatunk a tésztába szárított oreganot, el nem fogja rontani, ezért kezeskedem. Ha készen van a tészta, letakarva egy tálban a hűtőbe tesszük. Én erre egy Tupperware kelesztőtálat használok. Ne érjen senkit csalódás, a tészta nem fog buborékosra, szálasra megkelni, mint egy kenyértészta. Néhány óra (de ez lehet akár 8-10  is) pihentetés után a tésztát átgyúrjuk, majd téglalap alakúra, kb. 4 mm vastagra nyújtjuk. Innentől kezdve lehet variálni a töltelékkel. Nálam az alap az, hogy a szokásos paradicsomos tésztaszószomat rákenem, majd megszórom az apróra vágott sonkával, olívabogyóval, esetleg szárított paradicsomot is lehet aprítani rá, kap egy kevés összevágott, friss rozmaringot, oreganót, egy leheletnyi reszelt parmezánt, és kész. Ekkor a téglalap hosszabbik oldala mentén szorosan feltekerem a tésztalapot, de előtte a két végét bejgliszerűen betűröm, hogy a töltelék ne folyhasson ki. Ne legyenek illúzióink, valamennyi így is, úgy is a gyúródeszkán fog kikötni, a gyakorlat azt mutatja, hogy ez elkerülhetetlen. Amikor ott a kis pizzás "bejgli" előttünk, éles késsel vágjuk olyan kétujjnyi széles csigákra. Ezeket helyezzük sütőpapírral bélelt tepsire, olyan távolságra egymástól, hogy ne nagyon keljenek össze a sütőben, aztán előmelegített, 180 fokos sütőben süssük pirosra. Ne szárítsuk ki, mert hiába a nagy zsírtartalom, azért ha nagyon erőlködünk, ki tud száradni ez a tészta is. A sütés vége előtt néhány perccel szórjuk meg a csigák tetejét parmezánnal, olvasszuk rá akkurátusan.

Forrás: http://fakanal.freeblog.hu/archives/2008/02/07/Pizzas_csiga/ 
Indexkép: TheUjulala / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja