SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Pizzás csiga recept

Családinet [cikkei] - 2009-04-06
Gyorsan elkészíthető, remek vacsora, de partifalatnak is kiváló - íme, a tökéletes pizzás csiga receptje.
Pizzás csiga recept

Pizzás csiga recept


Hozzávalók 4 főre:
 

  • 50 dkg liszt
  • 1,5-2 dkg friss élesztő
  • fél dl tej
  • 25 dkg margarin
  • 1 kisméretű tojás
  • 4-5 evőkanál kefír vagy joghurt
  • morzsolt oregano


A töltelékhez:

  • 10 dkg jó minőségű sonka csíkokra vágva
  • 2 dl sűrű, ízesített  paradicsomszósz (a tubusos pizzaszószt most felejtsük el!), vagy egy üveg piros pesto
  • opcionálisan olajban eltett szárított paradicsom
  • olívabogyó
  • parmezán a tetejére


Elkészítés:


A tejet meglangyosítjuk, és egy csipet cukor segítségével felfuttatjuk az élesztőt. Ha felhabosodott, tálba öntjük az összes hozzávalót, és tésztát gyúrunk belőle. Érdemes a joghurtot/kefírt a végére hagyni, és annak mennyiségével szabályozni a tészta lágyságát. Ha szeretjük, gyúrhatunk a tésztába szárított oreganot, el nem fogja rontani, ezért kezeskedem. Ha készen van a tészta, letakarva egy tálban a hűtőbe tesszük. Én erre egy Tupperware kelesztőtálat használok. Ne érjen senkit csalódás, a tészta nem fog buborékosra, szálasra megkelni, mint egy kenyértészta. Néhány óra (de ez lehet akár 8-10  is) pihentetés után a tésztát átgyúrjuk, majd téglalap alakúra, kb. 4 mm vastagra nyújtjuk. Innentől kezdve lehet variálni a töltelékkel. Nálam az alap az, hogy a szokásos paradicsomos tésztaszószomat rákenem, majd megszórom az apróra vágott sonkával, olívabogyóval, esetleg szárított paradicsomot is lehet aprítani rá, kap egy kevés összevágott, friss rozmaringot, oreganót, egy leheletnyi reszelt parmezánt, és kész. Ekkor a téglalap hosszabbik oldala mentén szorosan feltekerem a tésztalapot, de előtte a két végét bejgliszerűen betűröm, hogy a töltelék ne folyhasson ki. Ne legyenek illúzióink, valamennyi így is, úgy is a gyúródeszkán fog kikötni, a gyakorlat azt mutatja, hogy ez elkerülhetetlen. Amikor ott a kis pizzás "bejgli" előttünk, éles késsel vágjuk olyan kétujjnyi széles csigákra. Ezeket helyezzük sütőpapírral bélelt tepsire, olyan távolságra egymástól, hogy ne nagyon keljenek össze a sütőben, aztán előmelegített, 180 fokos sütőben süssük pirosra. Ne szárítsuk ki, mert hiába a nagy zsírtartalom, azért ha nagyon erőlködünk, ki tud száradni ez a tészta is. A sütés vége előtt néhány perccel szórjuk meg a csigák tetejét parmezánnal, olvasszuk rá akkurátusan.

Forrás: http://fakanal.freeblog.hu/archives/2008/02/07/Pizzas_csiga/ 
Indexkép: TheUjulala / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja