SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan készítsünk dupla-tésztás pitét?

Családinet [cikkei] - 2009-03-18
A gyorsan és könnyen elkészíthető pite receptje 7 lépésben.

Hozzávalók:
tortás tál, alján kitekert pitetészta,
töltelék (pl meggy),
egy másik darab tekert tészta,
csapvíz,
kenőtoll,
liszt,
olló,
egy feltört tojás,
szemcsés cukor

Kövessük az alábbi hét egyszerű lépést!

A tészta feltekerése

 
1. Tekerjük föl a felső tésztát. Miután feltekertük a tésztát, ami majd a felső réteg lesz, két kézzel finoman emeljük föl, húzzuk magunk felé éshajtsuk meg félhold formába.
Tipp: lisztezzük be az ujjainkat, hogy ne ragadjon rá a tészta.




Megtöltés
2. Töltsük meg az alsó tésztát töltelékkel. Az általunk kiválasztott ízű tölteléket halmozzuk föl a pitéstálban az alsó réteg tésztán. A kenőtollat használva kenjük meg a tészta karimáját vízzel. Ennek segítségével a felső és alsó tésztalap könnyen össze fog tapadni.
Tipp: ahogy a pite sül, a töltelék összefő, összezsugorodik. Figyeljünk oda, hogy ennek megfelelően elég sok tölteléket halmozzunk föl a pitéstálban.

 

A felső tészta a hyelére kerül

 
3. Tegyük a felső tésztát a helyére. Két kézzel emeljük föl a félhold alakú tésztát, és helyezzük el a piténk egyik felére.Óvatosan eresszük rá, hogy a pite felét fedje be. Tekerjük le, hogy takarja be az egész pitét.

 

 

Szélek levágása

 

4. Az alsó és a felső tészta széleit együtt vágjuk körbe.
Ollóval vágjuk le a forma peremén túllógó tésztát úgy, hogy jó egy centis szegélyt hagyunk.

 

 

Formázás5. Formázzuk és hullámosítsuk a tésztát.
Hajtsuk a bő egy centis peremet maga alá, hogy egy vastagabb, de fele olyan széles peremet hozzunk létre. A mutatósabb forma kedvéért hullámosítsuk a tészta széleit úgy, hogy az egyik kezünk hüvelykujjával kívülről nyomjuk a tészta szélét befelé, miközben a másik kezünk hüvelyk- és mutatóujjával finoman belülről nyomjuk ellenkező irányba. Ahogy végezzük a műveletet, folyamatosan forgassuk a pités tálat, amíg teljesen körbe nem ér a minta a tészta szélén.
Tipp: más mintát kapunk, ha a tészta szélébe egy villa fogait egyenlő távolságonként beleszúrjuk.
Megkenés tojással és cukorral

 6. Kenjük meg a tojással és szórjunk rá cukrot.
Merítsük meg a kenőtollat a tojásban, és kenjük be mindenütt a felső tésztát. Erre szórjunk kristálycukrot, ez karamellizálódni fog, szép színt és jó ízt adva a pitének, illetve ropogóssá is teszi.
 


Az utolsó simítások

 
7. Vagdossunk levegőnyílásokat a felső tésztába!
A felső tésztán egy éles kés hegyével ejtsünk három vágást a pite közepe felé, hogy a sütés közben felszabaduló gőznek utat engedjünk.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja