SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Variációk palacsintára

Kókai Kata [cikkei] - 2005-07-31
Spenótos, húsos és gyümölcsös palacsinta, melyek főételként és desszertként is megállják helyüket.

Palacsinta tészta tejjel

Hozzávalók:


· 100 g liszt
· 3/8 l tej
· 3 tojás
· 2 evőkanál margarin
· 1 késhegynyi só
· olaj

Megolvasztjuk a margarint, majd a tejjel, liszttel és a sóval csomómentesen elkeverjük, és fél órán át hűvös helyen állni hagyjuk. Kevés olajt öntünk a palacsintasütőbe, majd közepes hőfokon addig melegítjük, amíg a belecsöppentett tészta nem serceg. Ekkor egy merőkanálnyi tésztát öntünk bele, és megforgatjuk a serpenyőt, hogy a tészta egyenletesen szétterüljön. Nagyjából egy perc után megfordítjuk, és a másik oldalát is készre sütjük.

Sajtos, spenótos töltelék

Hozzávalók:


· 500 g párolt, vagy kiolvasztott mirelit spenót
· 125 g sajt
· 225 ml tejszín
· 50 g margarin
· 40 g liszt
· 1 késhegynyi bors

Közepes méretű lábasban, mérsékelt lángon megolvasztunk 50 g margarint, beleteszünk 40 g lisztet és egy késhegynyi borsot, majd lassanként hozzáöntjük a tejszínt. Gyenge hőfokon, kevergetve főzzük, amíg a mártás besűrűsödik. Ezután a spenótot és a sajtot elvegyítjük benne, és kevergetve addig forrósítjuk, amíg a sajt meg nem olvad. A kész tölteléket rákenjük a palacsintákra, és feltekerjük őket.

Húsos palacsinta

Hozzávalók (a palacsinta mennyiségének megfelelő adagban):


· darált hús


· bazsalikom
· zöldhagyma
· oregano
· só

A darált húst pörkölthöz hasonlóan elkészítjük, ízlés szerint sózzuk, és megízesítjük oreganoval, bazsalikommal, zöldhagymával. Az elkészült mártással megkenjük a palacsintákat, majd kétszer félbehajtjuk. A tetejére önthetünk tartár mártást, illetve reszelhetünk rá parmezán sajtot.

Túros palacsinta

Hozzávalók:


· 250 g juhtúró
· kisebb csokor snidling
· 2-3 gerezd fokhagyma
· 5 szelet Bacon szalonna
· só
· bors

A Bacon szalonnát kockákra vágjuk és vajon megpirítjuk, majd az apróra vágott snidlinggel, az összetört fokhagymával és juhtúróval összekeverjük. Ízlés szerint sóval, borssal ízesítjük.

Gyümölcsös palacsinta

Hozzávalók:


· 1 csomag puding
· néhány szem idénygyümölcs
· méz
· 1-2 dl natúr joghurt
· fél liter tej

A pudingot megfőzzük, és megkenjük vele a palacsinta tésztát. A gyümölcsöket turmixgépben elkeverjük a joghurttal, és a mézzel. A kész palacsintát megkenjük a pudinggal, majd kétszer félbehajtjuk, végül megöntözzük a joghurtos gyümölcskrémmel. Hidegen fogyasztható, tejszínhabbal, csokoládé reszelékkel díszíthető.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja