SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Grillezés a szabadban

Kókai Kata [cikkei] - 2005-07-24
A nyár egyik legszebb adománya, hogy a szabadban is elkészíthetjük kedvenc fogásainkat. A bográcsgulyás és a mexikói steak egyaránt remek vendégváró lehet.

Mint minden főzési- és sütési technikának, a grillezésnek is megvannak a maga praktikái. Szabadban történő grillezésnél mindig ügyeljünk arra, hogy a tűz ne maradjon őrizetlenül! A hőfokszabályzást a parázs széthúzásával vagy összetolásával oldhatjuk meg. Fontos, hogy eltaláljuk a rostély megfelelő magasságát. Ha túl távol van a tűztől, az étel könnyen nyers maradhat, ha viszont túl közel, a hozzávalók megégnek.

Narancsos csirkecomb

Hozzávalók:


· 3 kisebb csirkecomb
· só, bors
· egy narancs
· 2 evőkanál margarin
· 2 evőkanál méz

A csirkecombokat előző nap ízesítsük be sóval borssal. Reszeljük le a narancs héját, és keverjük össze a levével, a margarinnal és a mézzel. Sütés közben kenegessük a narancsszósszal a csirkét.


Zöldfűszer keverék grillezéshez

Hozzávalók (mindegyikből egy evőkanál):


· Tárkony
· Oregano
· Kapor
· Kakukkfű, rozmaring
· Só
· Bors
· Citromhéj
· Fokhagymapor



Az összetevőket elkeverjük és egy jól záródó üvegben eltároljuk. A húsokat megszórhatjuk vele, vagy olívaolajjal elkeverve pácolhatjuk benne.


Fokhagymás mártás

Hozzávalók:

· 1 dl majonéz
· 2 gerezd fokhagyma
· só, bors

A fokhagymát áttörjük és elkeverjük a sóval, borssal, majonézzel. Minden grillezett ételhez kiválóan illik.


Grillezett zöldségek

Hozzávalók:


· 3 kis, karcsú padlizsán
· 2 kis kaliforniai paprika
· 3 közepes cukkíni
· 6 közepes gomba
· 1/2 dl olívaolaj
· 1/2 dl citromlé
· 1/2 dkg apróra tépett friss bazsalikomlevél
· 1 összenyomott fokhagymagerezd

A padlizsánt és a cukkínit ferdén szeletekre vágjuk, majd besózzuk és 15 percig állni hagyjuk. A paprikát megtisztítjuk, ereit, magjait eltávolítjuk, majd hosszú csíkokra vágjuk. A gomba szárát levágjuk. Az olíva olajt, citromlevet, bazsalikom levelet és fokhagymát alaposan összekeverjük, majd ráöntjük a zöldségkeverékre, és 1-2 órát hűtőben állni hagyjuk. Negyed órával sütés előtt kiveszzük a hűtőből, majd grillen megsütjük. Frissen tálaljuk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja