SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Húsleves másként, avagy BMV leves maradékból

Szoboszlai Beáta [cikkei] - 2011-04-27
Nos, talán a cím elég bizarr gondolatokat kelthetett bennetek, de nem kell megijedni. Amiről beszélek, nem egy romlott ételmaradékból összedobott leves, hanem egy ízletes előétel, amiben mindenből található egy kicsi. Ahogy a neve is mondja, B-bele, M-minden, V-vacak. :)

Hozzávalók:

Na igen, ez elég sokféle lehet, de maradjunk csak az én változatomnál

  • 4 db csirkecomb,
  • 1 répa,
  • egy marék mirelit mexikói zöldség keverék,
  • 1 egész hagyma,
  • egy marék csiga tészta,
  • egy marék reszelt tészta,
  • 2 tojás,
  • só, bors, delikát,
  • őrölt kömény.

Az a szép ebben a levesben, hogy mindenfélét beletehetünk, amiből találunk egy kicsit a konyhánkba. Persze figyelembe véve az ízek összeillését.

Én akkor szoktam ilyen levest készíteni, amikor nem szeretném, ha pocsékba menne egy előfőzött hús finom főző leve, viszont nincs otthon elegendő hozzávaló, egy igazi húsleveshez. Ilyenkor szétnézek a szekrényben, hűtőben és összedobok egy jó kis BMV levest, ami mindig a család kedvence lesz.

Az elkészítése nagyon egyszerű és sok esetben igen pénztárca kímélő.



A húst - ami akár csont is lehet - tegyük fel főni egy fazékban. A habját szedjük le szűrővel. Miután megfőtt, tegyük hozzá a zöldségeket és a két marék tésztát.

Fontos, hogy a hagymát egészben, héjastól - megmosva - tegyük bele, mert így tud kiázni belőle a legtöbb jótékony anyag ( pl.: gyulladáscsökkentő, antioxidáns). A zöldségeket is azért érdemes a végén beletenni, mert így nem vesznek el az értékes vitaminok. Ezután fűszerezzük sóval, borssal, delikáttal, leveskockával, ahogy szeretjük. Őrölt köményt a tojás miatt érdemes tenni bele, mert nagyon illik az íze hozzá. A tojásokat előre verjük fel kevés delikáttal és szépen, lassan csurgassuk a levesbe. Amint a zöldségek is megpuhultak, tálalhatjuk az ízletes, erőlevesnek is mondható ételünket, hiszen elegendő bele egy hagyma és máris jótékony hatással van a szervezetünkre. Kivéve, ha allergiásak vagyunk a hagymára, ilyenkor maradjunk csak a többi zöldségnél.

Tippek: Tehetünk bele babot, káposztát, virslit, kolbászkarikákat is. Sőt, akár tehetünk rá, egy tejfölös rántást is. Bármi is kerül bele a végeredmény mindig finom lesz.

2011 áprilisi pályázatra beküldött recept

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja