SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Na mit főzzünk ma?

Fodor Józsefné [cikkei] - 2007-02-01
Ne édes legyen, ne terhelje a gyomrot, de laktató, lehetőleg egészséges és egytálételnek is megfeleljen?
Íme amit én ma alkottam:

Rakott, sós palacsintatorta

Hozzávalók:
1/2 kg sárgaborsóliszt (lehet másfajta is)
1 db kisebb, édes káposzta
1-2 tojás
1-2 evőkanál vegamix
2 dl joghurt
olaj, pici só
egy kis ásványvíz

Töltelék:
1/2 kg túró
2 dl tejföl
2 db vörös hagyma
bazsalikom, oregánó
olaj, só, őrölt színesbors


Elkészítés:
Készítsünk palacsintatésztát az alapanyagokból, majd reszeljünk bele a káposztából (nyersen) annyit, hogy sűrűvé váljék.
A szokásos módon süssünk palacsintákat, de egy kicsit vastagabbakat készítsünk a szokásosnál.

Tölteléke:
Az apróra vágott hagymát olajban megpirítjuk, a tűzröl levéve tegyük bele a fűszereket, majd a túrót és a tejfölt is, s jó alaposan dolgozzuk össze, mintha körözöttet készítenénk. Az ásványvízzel folyékonyabbá, kenhetőbbé tehetjük.
A palacsinta készítésénél ügyeljünk arra, hogy szép, kerek formákat kapjunk, különben a torta nem lesz esztétikus. Vegyünk egy palacsintát, kenjük meg a töltelékkel, majd helyezzünk rá egy másikat. Ezt ismételgetve tortát kapunk, melyet éles késsel szeletekre vághatunk.
Díszíthetjük a tetejét egy kis reszelt sajttal.
Ebben a rosszra fordult időjárásban, egy csésze tea illik mellé.
Ez lehet Zöld-tea, Menta-tea. Ízlés szerint!
Én (hideg vízben, előre beáztatott,) Csipkebogyó-teát készítettem. Azért is javaslom, mert magas a C-vitamin tartalma.

ÖTLET:
Amennyiben nem sikerült formás palacsintát készíteni, fantáziánk segítségével segíthetünk a "bajon".
Pogácsaszaggatóval vágjunk ki formákat, melyeket hasonló eljárással készítsünk el. Vendégváró kis szendvicseknek is megfelelnek, akár hidegen, akár melegen. (Picit mikrózva)

Ha így cselekszünk, óhatatlanul maradni fog "törmelék" is. Ezt a következő módon hasznosíthatjuk: apróra vágjuk, és egyszerűen a töltelékanyaggal összekeverjük, de használhatjuk levesbetétnek is. (Erőleves, Sajtleves, Fokhagymaleves, Rántott leves, de bármilyen krémleves betétje lehet.)

Jó étvágyat kívánok hozzá!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja