SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csirkecombok szezámmagvas párizsi bundában

Szoboszlai Beáta [cikkei] - 2011-04-26
A párizsi bunda, egy nagyon ízletes és sokféleképpen variálható panír-féle. A szezámmag különösen illik hozzá.

Hozzávalók 4 személyre:

A húshoz:

  • 4db egész csirke comb,
  • 2 tojás,
  • 2 evőkanál liszt,
  • só, delikát,
  • 1 evőkanál szezámmag,
  • olaj a sütéshez.

A körethez:

  • rizs, saláta

A csirkecombokat mossuk meg, majd szabadítsuk meg a bőrüktől. Ezután vágjuk ketté őket a porc mentén. Mivel a panír hamar megsül, fontos előfőznünk a húst, hogy ne legyen nyers a közepe. Ezért tegyük a combokat egy fazékba, öntsük fel vízzel és főzzük meg.

Bűn lenne ezt a finom húslevet a csapba önteni, úgyhogy készítsünk levest belőle, ehhez is adok egy tippet, egy másik receptben.

Na, de térjünk vissza a már megfőtt húsokhoz. Szűrővel, csipesszel, vagy villával halásszuk ki őket a vízből. Tegyük egy tányérra őket és sózzuk, delikátozzuk ízlés szerint.

Amíg hűlnek kicsit, készítsük el a panírt. Keverjük össze a tojást, a liszttel és a szezámmaggal. Sózzuk, delikátozzuk, és szükség szerint öntsük fel vízzel. A lényeg, hogy sűrű palacsintatésztát kapjunk.

Tegyünk lisztet, egy másik tálba és ebben forgassuk meg a combokat, majd mártsuk a tésztába. Ezután forró olajban süssük őket aranybarnára.

Köretnek készítsünk mellé rizst és uborkasalátát, de a szezámmagos pékné-féle krumpli ,és a teriyaki szósz is nagyon illik hozzá.


2011 áprilisi pályázatra beküldött recept.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja