SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

"Itt az ősz...szeretem"

- 2017-11-03
A következőkben az őszi projektünk egyik legkreatívabb napját szeretném bemutatni. Egy őszi délelőtti séta alkalmával színes faleveleket gyűjtöttünk. A gyerekek nagy örömmel hozták nekünk a szebbnél szebb színes faleveleket.

Mándoki Attiláné, Kati óvónéni  vagyok.  Hajdú-Bihar megyében, Pocsajban lakom és itt is dolgozom óvónőként a Mesevár Óvodában. Jelenleg középső csoportom van. A csoport összetételét tekintve több, mint 90% a halmozottan hátrányos helyzetű gyerek. Az óvodánk a Lépésről-lépésre projektmódszer szerint halad.

A következőkben az őszi projektünk egyik legkreatívabb napját szeretném bemutatni. Egy őszi délelőtti séta alkalmával színes faleveleket gyűjtöttünk. A gyerekek nagy örömmel hozták nekünk a szebbnél szebb színes faleveleket. Szedegetés közben felhívtuk a figyelmüket, hogy ne csak a színt, hanem a formát és a nagyságot is vegyék figyelembe a gyűjtéskor. Miután visszaértünk az oviba fogtuk a gyűjteményünk darabjait és egy újságba raktuk, majd lesúlyoztuk, hogy jól lapuljanak ki.      

Aztán néhány nap elteltével újból elővettük őket és máris hozzáláttunk a munkához. A reggeli beszélgető körben elmondtuk, hogy mit is fogunk készíteni ezekből a levelekből. Elővettük a leveleket és megvizsgáltuk, hogy melyiket mihez tudnánk hasonlítani. Itt bizony elkelt némi segítség, mire a gyerekek rájöttek, hogy mi is a feladat. Ez a része a munkánknak azért is volt nehéz, mert a gyerekek többsége igen ingerszegény környezetből érkezett. Aztán mikor ráéreztek a feladat ízére, alig várták, hogy mindezt „papírra vessék”. Eközben nagyon sokat nevettünk és beszélgettünk.

Először csak ráhelyeztük a rajzlapra a leveleket és elrendeztük mindet a helyére. Megbeszéltük, hogy ki mit szeretne ábrázolni a lapon. Segítettünk egy kicsit az elrendezésben. Ezután az igazi munka elkezdődhetett. A gyermekek előszeretettel használhatták kreativitásukat, képzelőerejüket. Megmutathatták a bennük rejlő szépet és jót a munkájukon keresztül. Nagyon sok érdekes és ötletes kép készült. Láthattunk például házikót, virágot, pillangót, csigát…stb. A munkánkhoz kenhető ragasztót, ecsetet, és rajzlapot használtunk. No meg természetesen a gyűjteményünk darabjait. A ragasztó száradását követően kiállítottuk a kész műveket a csoportszobában. Gyönyörűek lettek! Büszke vagyok rájuk!


 

A „Keressük a legkreatívabb magyar gyermeknevelő szakembereket!” pályázatra beérkezett cikk.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja