SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Ügyeljünk testünk PH értékére!

Kókai Kata [cikkei] - 2006-09-06
A PH értékről leginkább csak a különböző bőrbarát testápolók, és szappanok reklámjaiban hallhatunk, pedig a kívülről nem látható szervek is igénylik a sav-lúg egyensúly fenntartását.

Mi is a PH érték?

A pH kifejezés a francia pouvoir hydrogene szavak rövidítése, a hidrogén ion aktivitását írja le. A legsavasabb az 1-es érték, a leglúgosabb a 14-es érték, a 7-es szám pedig semlegességre utal. Minden egyes étel és ital amit elfogyasztunk, hatással van szervezetünk pH egyensúlyára.

Az egyensúly fenntartása, a tudatos étkezés pedig segíthet abban, hogy megelőzzük a problémákat, erősítsük immunrendszerünket és megfelelően működővé tegyük emésztésünket. Egyes betegségek esetén ezért is fontos a diéta; főként a candidások ismerhetik már a lúgosítás jó hatásait, hiszen a gombák képtelenek lúgos környezetben élni, így megfelelő táplálkozással a probléma megszüntethető.

Nem mindenhol egyforma a pH érték

Egyes szerveink inkább savasak, míg mások lúgos irányba tolódnak el. A gyomor, mely az emésztéshez szükséges savakat tartalmazza, egyértelműen savas kémhatású, míg az agy inkább a semleges-lúgos határon áll. Az egyensúlyra különböző ásványi anyagok, proteinek ügyelnek. A légzés is fontos szerepet tölt be, minden egyes lélegzetvétellel lúgos oxigént juttatunk szervezetünkbe, s kilélegezzük a savas szén-dioxidot.

Egyes kutatások szerint a természetes öregedési folyamatok részeként is felborul a test sav-lúg egyensúlya. Negyven éves kort követően, amikor a légzési funkciók rosszabbodnak, az emésztés is renyhébb, a szervezet kémhatása lúgos irányba tolódik el, mely rossz hatással van az egészségre. Az emberek csupán 6-8 százaléka marad ugyanolyan egészséges, mint korábban.

Életkor és a sav-lúg egyensúly

Ennek oka többek között a táplálkozásban keresendő. Fiatal korban a szervezet vitalitása magasabb, regenerációs folyamatai aktívabban működnek. A kor előrehaladtával azonban szükség lenne egy egészségesebb életmód kialakításra. A legjobb megoldás, ha csökkentjük az állati eredetű élelmiszerek (leginkább a húsok), illetve a cukor fogyasztását, és helyette több zöldséget és gyümölcsöt iktatunk be étrendünkbe.

Az egészségesebb táplálkozás segíthet elkerülni az öregedési folyamatok okozta gondokat- a rossz emésztést, az izületi problémákat.



Az egyensúly megbomlásának jelei

1. Sült ételek, gyorsételek, desszertek fogyasztását követő diszkomfort érzés.
2. Finomított ételek (cukor, fehér liszt) rendszeres fogyasztása.
3. Gyógyszerek, mesterséges vitaminok fogyasztása.
4. A legegyszerűbb tornagyakorlatok is kimerülést okoznak.
5. Ötvenen túli életkorban már veszélyeztetett kategóriába tartozunk.

A megoldás

1. Fehérliszt helyett használjunk teljes kiőrlésű lisztet.
2. Kávé helyett fogyasszunk gyógynövény teát.
3. Cukor helyett használjunk mézet édesítésre.
4. Fogyasszunk több zöldséget, gyümölcsöt.
5. Étkezzünk naponta többször, keveset.
6. A megszokott húsok helyett fogyasszunk több halat.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

A rozmaring rejtett ereje: új fegyver lehet az Alzheimer-kór ellen

Egy eddig kevéssé vizsgált vegyület a népszerű fűszernövényben komoly áttörést hozhat a demencia kutatásában.

Azt mondták neki, sosem lehet anya - Egy nő, aki dacolt minden előítélettel

Tonje Grønbeck története inspiráló bizonyítéka annak, hogy az igazi szeretet és kitartás felülírhat minden akadályt. A spinalis muszkuláris atrófiával (SMA) élő nőnek orvosai azt mondták, sosem lehet anya. De ő és párja, Morten, nem hagyták, hogy mások véleménye befolyásolja az életüket. Ma pedig két gyönyörű lány boldog édesanyja.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja