SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az egészség szolgálatában- reflexológia

Kókai Kata [cikkei] - 2006-09-07
Napjainkban, az orvostudomány újabb és újabb vívmányainak ellenére még mindig az egyik legnépszerűbb gyógymód.

A reflexológia kínai eredetű tudomány, s jelentése energetikai masszázsterápia. Akárcsak a legtöbb keleti gyógymód, a test energetikai felépítését figyelembe véve stimulálja annak működését, természetesen jó irányba.

A reflexológia módszertana

Az emberi agy játssza a kezelés során az egyik legfontosabb szerepet, hiszen felveszi a kívülről érkező energiákat, s továbbítja azon testrészeknek, melyeknek arra éppen szüksége van. A masszázs során is az agyba jutnak el az információk, ezért szinte lehetetlen elrontani a műveletet. A masszázs csupán stimuláció, a legnagyobb munkát maga az agy végzi, ő dönti el, mely szervnek van szüksége az energiára, majd oda továbbítja azt.

A reflexológia során olyan pontokra gyakorlunk nyomást, melyek stimulálják a szervezet működését. Célja nem csak az egyes problémák, de a test egészének orvoslása. Nem csak gyógyít, de helyreállítja az egyensúlyt, revitalizál, csökkenti a feszültséget. A kezelés során a legfőbb cél, hogy a szervezet saját öngyógyító erejét működésbe hozzuk és támogassuk.

A reflexológia gyógyhatásai:

Elősegíti a méreganyagok távozását
Serkenti a vér- és nyirokkeringést
Fájdalomcsillapító hatású

A zónaterápia

A reflexológia mintegy öt évezredes múltra tekint vissza, ugyanakkor hosszú idővel ezelőtt feledésbe merült, s jó ideig egyáltalán nem alkalmazták annak ellenére, hogy kíméletes és hatékony módszernek bizonyult. 1913-ban Fitzgerald, egy fül-orr-gégész fedezte fel újra jótékony hatását, s kezdte el alkalmazni széles körben. Nemes egyszerűséggel zónaterápiának nevezte el a gyógymódot.

Mintegy tíz zónára osztotta fel az emberi testet, melyeken elképzelése szerint az energiák áramlanak. A gyógymód lénye sokban hasonlít a csakraterápiához, hiszen az energiák helyes áramlását, a blokkok feloldását teszi lehetővé. Fitzgerald szerint akkor léphet fel a test bizonyos területein betegség, ha az oda vezető energiaútvonal valamiért elzáródik, vagyis blokk keletkezik az energiacsatornában.

A blokkot számtalan tényező okozza, legtöbbször olyan érzelmek, idegállapotok, melyek napjainkban már általánosak. A stressz, a depresszió, az állandó feszültség, a kétségek melyek közt élünk, mint akadályozzák a helyes energiaáramlást, ezáltal egy-egy negatív lelkiállapot fizikai problémává manifesztálódhat.

A zónák

A zónákat megtalálhatjuk a talpon, mely mintegy térképet alkot szervezetünkről. A fej, és fejben lévő szervek fordítottan helyezkednek el, tehát pl. a jobb szem reflexzónája a bal lábon található. A test többi szervének pontja azon a lábon található, amelyik oldalon maga a szerv. Ennek megfelelően a szív a bal talphoz tartozik, a páros szervek, mint a vese mindkét talpon megtalálhatók.

Az egyes pontokon kitapintható, ha valamely probléma adódik egyik szervünkkel. Például ha helytelen életmód következtében anyagcserénk nem megfelelő, a méreganyagok lerakódnak a reflexzónákban. A lerakódások elmasszírozásával feloldjuk a blokkokat, s szabad utat adunk az energiának, mely helyreállítja testünk egyensúlyát.

Energiablokkokat létrehozó tényezők:

Helytelen táplálkozás
Dohányzás
Alkoholfogyasztás
Finomított cukrok túlzott fogyasztása
Stressz

A reflexológia kíméletes segít a szervezet egyensúlyának, s ezáltal öngyógyító mechanizmusának helyreállításában. Oldja a feszültséget, fokozza az anyagcserét, s feloldja a sokszor magunk által teremtett gátakat, melyek akadályozzák a teljes értékű élet kialakítását.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja