SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyönyörű bőr a hideg hónapokban is

Családinet [cikkei] - 2017-12-29
Kipirosodás, szárazság, viszketés - csupán néhány kellemetlen tünet, amelyek a hideg beköszöntével jelentkezhetnek a bőrünkön. A hűvös levegő vagy a fűtés miatt száraz levegő mind károsan hatnak rá, ám szerencsére van néhány praktika, amellyel elérhetjük, hogy télen is ragyogjon és egészséges legyen. Mit tehetünk akár házilag szépségünk és bőrünk egészségének megőrzéséért?

„A téli hónapok lemerítik szervezetünk vitaminkészletét, levertek, fáradékonyak leszünk, és ez bőrünkön is meglátszik, kiszárad, fakóvá válik. Hogy ezt elkerüljük, turbózzuk fel már jó előre magunkat vitaminokkal, egészséges táplálkozással és mozgással. Ám bármennyire is vigyázunk, a hideg, szeles idő és a száraz beltéri levegő hatásait nem minden esetben tudjuk kivédeni. Enyhe tünetek esetén házi praktikákkal, kézkrém, testápoló rendszeres használatával enyhíthetünk a panaszokon, bőrgyulladás, ekcéma esetén azonban keressünk fel szakorvosunkat, mert előfordulhat, hogy a bőrünk komolyabb kezelést igényel” – mondta dr. Tihanyi Lilla, az Év Magánrendelőjének választott Budai Egészségközpont bőrgyógyász szakorvosa.
 

Melyek a leggyakoribb bőrpanaszok télen?
 

  • Kiszáradás
  • A bőr kirepedezése
  • Viszketés
  • Kipirosodás
  • Hámlás
  • Ajakszárazság

A legtöbb tünet a száraz bőrtípusúaknál jelentkezik, de a hideg senkit sem kímél.
Így tehetünk bőrünk szépségéért:

  • Használjunk bőrradírt, amellyel eltávolítható az elhalt hámréteg.
  • A hosszú fürdőzés helyett válasszuk inkább a gyors tusolást, ugyanis kevésbé szárítja bőrünket.
  • A hidegben kerüljük a magas víztartalmú krémek használatát, részesítsük előnyben a zsírosabb krémeket, az arcunkat pedig alkoholmentes arclemosóval tisztítsuk.
  • Hidratáljunk kívül, belül. Fürdés után a még nedves bőrünket kenjük be testápolóval, az arcunkat pedig a bőrtípusunknak megfelelő arckrémmel. Fogyasszunk télen is megfelelő mennyiségű, legalább 1,5 liternyi folyadékot, lehetőleg vizet.
  • Párásítsunk, ezzel pótolhatjuk bőrünk nedvességtartalmát.
  • Az ajkunkról se feledkezzünk meg! A szájfény helyett használjunk hidratáló ajakápolót.
  • Táplálkozzunk egészségesen, együnk sok zöldséget és gyümölcsöt (a WHO ajánlása szerint napi 5-ször zöldséget és 1-szer gyümölcsöt). A sárga gyümölcsök és zöldségek (pl. sütőtök, sárgarépa) bétakarotin tartalma természetes A-vitaminforrásként szolgál.
  • Vitaminkészítményeket is érdemes szedni a téli hónapokban az immunműködés szempontjából. A D3 vitamin pótlása például az alacsony napsütéses órák száma miatt fontos.
  • Sportoljunk rendszeresen, amely serkenti a vérkeringést. Belső egészségünk bőrünkön is meglátszik.


Szépségápolás házilag

Ha igazán biztosra szeretnénk menni, és olyan kozmetikumot használnánk, amely mentes mindenféle illatanyagtól vagy allergén összetevőktől, készítsünk otthon arcpakolást, hidratáló krémet. A természetben található alapanyagok gazdag vitaminforrások, segítségükkel a bőrtípusunknak megfelelően kényeztethetjük magunkat. A banán például kiváló a normál bőrre, a zsíros bőr ápolására használhatunk tojást vagy paradicsomot, a tej és méz pedig tökéletes összetevője egy száraz bőrre készített arcpakolásnak. A joghurt vagy a csokoládé nem csak belülről kényeztetnek, együtt tápanyagokban gazdag arcpakolást eredményeznek.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja