Időjárási hatások és asztmás tünetek
Előfordulhat, hogy egyesek az év bizonyos időszakában érzik rosszabbul magukat. Másoknál egy-egy hevesebb vihar, vagy hirtelen időjárás változás okozhatja tüneteik súlyosbodását.
A száraz, hideg levegő gyakran idéz elő asztmás rohamot. A mozgás hatására fokozódó asztmás tünetek is rendszerint a téli sportok űzésének következménye képpen jelentkeznek intenzívebben.
Bizonyos egyéneknél a meleg, nedves levegő okoz problémát. Meghatározott területeken a meleg, a napfény és a környezeti szennyeződések együttes hatása jelent veszélyt az asztmás betegek számára.
A nedves időjárási viszonyok kedveznek a penészgombák növekedésének.
Száraz, szeles időben a pollen és a penészgombák spórái könnyen a levegőbe kerülnek. Számos friss kutatás számol be arról, hogy a viharok idején átlagosan 15 százalékkal nő a sürgősségi ellátást igénylő asztmás betegek száma. Ennek oka feltehetően a zivatarok idején a levegőben lévő gomba spórák számának megduplázódása. A növekedést nem az eső, sokkal inkább a felerősödő szél okozza. A légnyomás mértékének váltakozásai szintén rohamokat idézhetnek elő, azonban az összefüggés okai eddig ismeretlenek.
Amennyiben tehát feltételezzük, hogy saját, vagy gyermekünk állapotára az időjárás változásai hatást gyakorolnak, érdemes feljegyeznünk a tüneteket, s kezelőorvosunkkal konzultálnunk.
Érdemes nyomon követnünk az időjárás jelentést, megfigyelnünk a pollenkoncentrációról szóló adatokat. Különösen magas pollenkoncentrációt mutató napokon, főként a reggeli órákban kerüljük a szabadban való tartózkodást. Az ablakokat tartsuk zárva, s pollenek elkerülése érdekében használjunk inkább légkondicionáló berendezést.
Nagy hidegben takarjuk el szánkat és orrunkat, hogy elkerüljük a hideg levegő közvetlen belélegzését, mely esetleg szintén tüneteink súlyosbodásához vezetne.
Nem ajánlott fűnyírást végeznünk, frissen nyírt fű közelében tartózkodnunk, vagy összetakarítanunk a lehullott leveleket, ezek a tevékenységek is okozhatnak rohamokat.
A ruhák szárítását inkább szárítógépben végezzük, mivel a kifüggesztett ruhaneműkön könnyen megtapadhat a penészgomba, vagy pollen.
Végezetül pedig minden esetben győzödjünk meg róla, hogy a rohamok kezelésére szolgáló gyógyszereink kéznél vannak. Gyermekünknél se mulasszuk el ellenőrizni ezt.
www.orvostkeresek.hu
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Közösségi hozzászólások: