|
Kérdezz-felelek
Kedves Hídvégi doktornő!
Teljes tanácstalanságomban fordulok segítségért Önhöz. Kislányom most 26 hónapos, 3230gr/58cm normál, problémamentes szüléssel jött világra. A napokban estünk át egy tüdőgyulladáson aminek az előzménye 3 napos magas láz, kiszáradás és kórházi folyadékpótlás volt. Úgy engedtek el, hogy napi legalább egy liter folyadékot igyon, de sajnos a tuti módszert nem mondták meg, hogyan csináljam. Sosem volt se nagy evő, ami nem zavar, (mert én sem voltam az, és mára már ezzel nincs gondom), de inni annál kevésbé szeret. A folyékony étellel együtt sem vett magához 500ml-t naponta. A kórház óta viszont jobban erőltetem aminek komoly harc és feszültség a vége, száját összeszorítja , poharat kiüti a kezemből, stb.... Valószínű érzi ennek súlyát és kihasználva ellenkezik minden erejével. Nem szeretném ha a jó kapcsolatunk látná kárát, de viszont ha annyiba hagynám a dolgot magától egész nap egy kortyot sem inna. A kérdésem milyen formát, módszert javasol, hogy az ivást úgy élje meg az egy örömteli és fontos része az életnek.
Várom megtisztelő válaszát.
Üdvözlettel: Vasné Kovács Krisztina
Kedves Krisztina!
Az erőltetés semmiképpen sem hasznos, csak ellenreakciót vált ki. Egy 2 éves gyermeknek pedig nem lehet megmagyarázni az ivás fontosságát, meggyőzni erről. Inkább apró cselekhez kell folyamodni:
- Mit szeret csinálni a kislánya? Előtte itassa meg 1-2 korttyal, soha ne sokat igyon egyszerre!
- Versenyezzenek, ki tud többet inni: a maci, vagy baba, a kislánya és Ön. A kislányának kell győznie! Viccesen eljátszhatja, hogy ő hogyan utasítja el az ivást.
- Ne édes ételeket kapjon enni, inni. Átmenetileg kicsit jobban sózza meg az ételeket, akkor szomjasabb lesz!
- Gondolom, a különböző italokat kipróbálta már a víztől a teán át a tejig, vagy kakaóig. Ezek hőfokát is lehet változtatni - ki a hideget, ki a melegebbet szereti.
Remélem, valamelyik módszer beválik!
Üdvözlettel: