Egyedi Mikulás - zsákok
Rátétmintás zsák
A kiválasztott, vagy megrajzolt mintát vágjuk szét színek szerinti darabokra. Közbéléssel megerősített anyagok hátoldalára rajzoljuk fel a darabokat, majd tisztázzuk el apró, sűrű cikcakk-öltéssel. Ezt követően vágjuk ki, gombostűzzük a zsákra, és varrjuk rá. Ezzel a technikával készíthetünk figurás, vagy akár monogramos zsákokat is. Akinek ehhez nincs türelme, az használhat készen kapható felvarrható, vagy vasalható figurákat is. Ha ragaszkodunk a hagyományos piros színhez, akkor érdemes fehérrel kombinálni.
Szalvétatechnikával
A szalvétából vágjuk ki a mintát, majd válasszuk szét a rétegeket, csak a legfelsőre lesz szükségünk. Az anyag alá tegyünk műanyag fóliát, majd kenjük át textilhez való decoupage-ragasztóval. Óvatosan simítsuk rá a mintát, aztán kenjük át újra. Ha megszáradt, a hátoldaláról vasaljuk le, ezzel rögzíthetjük a mintát.
Gyöngyös
Kislányoknak díszíthetjük apró gyöngyökkel is a zsákot. Ceruzával rajzoljuk fel az anyag belső felére a mintát, és ennek mentén varrjuk fel a gyöngyöket.
Keresztszemes
Keresztszemes hímzéssel is dekorálhatjuk a zsákokat. Mintákat találunk a hímzésről szóló kiadványokban, vagy az interneten. Léteznek olyan programok is, amelyek a saját rajzokat, képeket is átalakítják hímzésmintává. Még személyesebb lesz a csomagolás, ha a megajándékozandó nevét is ráhímezzük a zacskóra.
Szalagos
Gyors és egyszerű módja a dekorálásnak, ha mintás szalagokat varrunk a zsákra akár keresztben, akár hosszában, vagy megtekerve, mintát kialakítva.
Végül ne felejtsünk el a zsákhoz illő szalagot beszerezni, vagy varrni, hogy tökéletes legyen az elkészült mű.
További információ:
Lehőcz Dóra
ledorka@gmail.com
Közösségi hozzászólások: