SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Papírkutya tojástartóból

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-05-21
Ezt a kedves kis blökit minden ügyes, kreatív kis kezecske elkészítheti. A hozzávalókért sem kell boltba menned, otthon is megtalálod őket.

Amire szükséged lesz:

- tojástartó doboz
- papírragaszt
ó
- fekete filctoll
- egy pici piros papírdarab
- olló


Ezeket a darabokat kell kivágnod a tojástartóból: egy egész és egy fél csúcsot, a kutyus testének és fejének, két fülecske és farok, amit a tojástartó tetejéből vághatsz ki, és egy nyelvecske, amihez egy kis piros színes papírdarabra lesz szükséged.

1. Először is vágj ki egy egész csúcsot a tojástartóból. Vágd be alul egy kicsit a négy élét és kerekítsd le, ahogy a felső képen láthatod. Majd nedvesítsd be a "füleket" majd egy pár perc múlva finoman hajlítsd ki egy kicsit. A kutyus törzse kész is a négy lábacskával.


2. Most vágyjunk ki egy másik csúcsot, de most csak a felét, ez lesz a kutyusunk feje. Vágjunk egy nyílást a pofácskáján az olló hegyével a képen látható módon. (Ezt a műveletet inkább felnőtt végezze!)
3.Ragasztózz
uk be a nyílást és tegyük bele a nyelvecskét.
4. Ragasszuk a fej hátoldalára a fülecskéket, és fekete filccel rajzoljunk arcot a kutyusunknak!
5. Most hajlítsuk meg a kutyus farkának szánt darab végét és ragasszuk a törzshöz.
6. Ragasszuk össze a fejet és a törzset. Kész is van a blöki! Festhetünk rá foltokat is, ha úgy tetszik.

Jó munkát!




 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja