SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Színes szívek Valentin-napra!

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-01-27
Kedves Valentin-napi ajándékok lehetnek ezek a színes kis gipsz szívecskék. Nagyon egyszerű, gyerekek is készíthetik. A legkisebbeknél a gipszöntésnél kell esetleg szülői segítség. Kitűző, vagy hűtő mágnes is lehet belőlük.

Amire szükséged lesz:

* gipsz
* műanyag, vagy gumi tálka a gipsz keveréséhez
* Szív alakú műanyag öntőforma (hobby boltokban beszerezhető, de én ismerek olyan szív alakú bonbont, melynek műanyag tartója remekül megfelel a célnak. Lila színű...)
* kitűző kapocs, vagy mágnes
* festék
* ecsetek, szivacsok
* akrillak spray

Így készül:

Így készül1.Keverjük ki a gipszet. Kb. annyi vízre lesz szükségünk, mint amennyi az öntőformákba fér. Szórjuk a vízbe a gipszet addig, amíg az rögtön átnedvesedik. Keverd össze, hogy egy sűrű tejfölszerű masszát kapj!


2. Öntsd formákba a gipszet egy kanál segítségével. Ha szükséges, simítsd el a tetejét egy vajazó késsel. Finoman ütögesd meg párszor a forma alját, hogy az esetleges buborékok a felszínre jöhessenek.
3. Pár perc múlva óvatosan a gipszbe lehet nyomni a kitűző kapcsot, vagy a mágnest. Kb. fél óra alatt megköt a gipsz.
4. Az öntőforma hátulját megnyomva borítsuk ki a szíveket!
5. Fessük ki kedvünk szerint!
6. Száradás után lakkozzuk le!

Tipp a dekoráláshoz:Így készül

Ezt inkább a felnőtteknek ajánlom (Bár a gyerekeknek is remek mulatság lenne, csak a szülőknek nem. Utána.:)
Szóval, ha van egy régi, rossz fogkefénk, ennek segítségével nagyon mutatós kőszerű hatást érhetünk el a felületen. Az egyszínű szívecskénk színével megegyező, csak világosabb, vagy sötétebb árnyalatot keverjünk ki ecsettel egy lapos kis tégelyben (pl. gyógyszeres üveg teteje), mártsuk bele a fogkefe hegyét, fordítsuk lefelé, a szívecske irányába és húzzuk végig a nagyujjunkat a sörtéken, és finom pöttyöcskék százai kerülnek a felületre. Ha hígabb festékkel próbálkozunk nagyobb pacákat kapunk, ha épphogy nedvessel, akkor egész finom, permetszerűt. Lehet mindkettőt is alkalmazni, vagy akár többféle színt felvinni ugyanazon a darabon. Célszerű kipróbálni a variációkat papíron is, hogy biztosra mehessünk. Érdemes újságpapír-falat húzni a szívecskénk mögé, nehogy a nagy kísérletezésben a szobát is helyes pöttyökkel lássuk el.

Jó szórakozást!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja