SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Színes szívek Valentin-napra!

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-01-27
Kedves Valentin-napi ajándékok lehetnek ezek a színes kis gipsz szívecskék. Nagyon egyszerű, gyerekek is készíthetik. A legkisebbeknél a gipszöntésnél kell esetleg szülői segítség. Kitűző, vagy hűtő mágnes is lehet belőlük.
Színes szívek Valentin-napra!

Amire szükséged lesz:

* gipsz
* műanyag, vagy gumi tálka a gipsz keveréséhez
* Szív alakú műanyag öntőforma (hobby boltokban beszerezhető, de én ismerek olyan szív alakú bonbont, melynek műanyag tartója remekül megfelel a célnak. Lila színű...)
* kitűző kapocs, vagy mágnes
* festék
* ecsetek, szivacsok
* akrillak spray

Így készül:

Így készül1.Keverjük ki a gipszet. Kb. annyi vízre lesz szükségünk, mint amennyi az öntőformákba fér. Szórjuk a vízbe a gipszet addig, amíg az rögtön átnedvesedik. Keverd össze, hogy egy sűrű tejfölszerű masszát kapj!


2. Öntsd formákba a gipszet egy kanál segítségével. Ha szükséges, simítsd el a tetejét egy vajazó késsel. Finoman ütögesd meg párszor a forma alját, hogy az esetleges buborékok a felszínre jöhessenek.
3. Pár perc múlva óvatosan a gipszbe lehet nyomni a kitűző kapcsot, vagy a mágnest. Kb. fél óra alatt megköt a gipsz.
4. Az öntőforma hátulját megnyomva borítsuk ki a szíveket!
5. Fessük ki kedvünk szerint!
6. Száradás után lakkozzuk le!

Tipp a dekoráláshoz:Így készül

Ezt inkább a felnőtteknek ajánlom (Bár a gyerekeknek is remek mulatság lenne, csak a szülőknek nem. Utána.:)
Szóval, ha van egy régi, rossz fogkefénk, ennek segítségével nagyon mutatós kőszerű hatást érhetünk el a felületen. Az egyszínű szívecskénk színével megegyező, csak világosabb, vagy sötétebb árnyalatot keverjünk ki ecsettel egy lapos kis tégelyben (pl. gyógyszeres üveg teteje), mártsuk bele a fogkefe hegyét, fordítsuk lefelé, a szívecske irányába és húzzuk végig a nagyujjunkat a sörtéken, és finom pöttyöcskék százai kerülnek a felületre. Ha hígabb festékkel próbálkozunk nagyobb pacákat kapunk, ha épphogy nedvessel, akkor egész finom, permetszerűt. Lehet mindkettőt is alkalmazni, vagy akár többféle színt felvinni ugyanazon a darabon. Célszerű kipróbálni a variációkat papíron is, hogy biztosra mehessünk. Érdemes újságpapír-falat húzni a szívecskénk mögé, nehogy a nagy kísérletezésben a szobát is helyes pöttyökkel lássuk el.

Jó szórakozást!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja