SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Borzas túrós és diós csokis süti

Németh Ági [cikkei] - 2004-05-31
Készítsünk borzas túróst és diós csokis süteményt, biztosan ízleni fog a gyerekeknek. Mind a két sütemény gyorsan elkészíthető, könnyű és nagyon finom.

 

                                         Borzas túrós

 

Hozzávalók

 

Tészta: 25 dkg ráma margarin

             40 dkg liszt / lehet kapni sütőlisztet, nagyon jó!/

             20 dkg cukor

             4 kanál kakaó

             2 tojássárgája

             Késhegynyi szódabikarbóna és sütőpor

 

Töltelék: 50 dkg túró

               20 dkg cukor

               2 csomag vaníliás cukor

               2 evőkanál reszelt keksz

               5 tojás fehérje 

 

Tésztakészítés: a rámát fölolvasztjuk, hozzátesszük a többi hozzávalót és összegyúrjuk. Két egyenlő részre osztjuk, és egy órára hűtőbe rakjuk.

 

Krémkészítés: A túrót a cukorral jól kikeverjük, hozzáadjuk a vaníliás cukrot, a kekszet, majd a tojások felvert habját. Óvatos mozdulatokkal összedolgozzuk.

 

Tepsit kibéleljük alufóliával.  A tészta egyik felét kinyújtjuk, és a tepsibe simítjuk, majd rátesszük a krémet. A tészta másik felét egyenletesen ráreszeljük a túrókrémre /a reszelő nagy lyukú részével/. Előmelegített sütőben  készre sütjük. / 180 fok / 25- 30 perc a sütési idő. Kockára vágjuk.

 

 

                                                   Diós csokis

 

Hozzávalók

 

Tészta: 15 dkg cukor

             15 dkg ráma

             2 csomag vaníliás cukor

             10 dkg étcsoki

             10 dkg dió

             5 tojás

             10 dkg liszt

              késhegyi szódabikarbóna

             

Töltelék: sárgabarack lekvár

             

A tészta tetejére: 20 dkg tortabevonó /étcsoki/

                             10 dkg dió

                              6 evőkanál baracklekvár

                              4 evőkanál étolaj

 

Tésztakészítés: a rámát és a csokoládét együtt fölolvasztjuk, hozzáadjuk, a cukrot, a diót, a tojások sárgáját, a szódabikarbónával elkevert lisztet, és összedolgozzuk. A tojások habját fölverjük kemény habbá és óvatosan a tésztához keverjük. Alufóliával kibélelt őzgerincformába töltjük, és előmelegített sütőben kb. 50 -60 percig sütjük /170-180 fokon./ Szúráspróbával ellenőrizzük a tésztát, hogy megsült-e. Ha kihűlt a tészta, kiborítjuk konyharuhára, és óvatosan leszedjük róla az alufóliát. Kettévágjuk és megkenjük a lekvárral. Rátesszük a tetejét, amit szintén bevonunk a sárgabaracklekvárral. Elkészítjük közben a csoki öntetet. /ezidőre betesszük a hűtőbe a süteményt/. A tortabevonót gőz fölött felolvasztjuk, 4 kanál olajat adunk hozzá és simára keverjük. A tésztát bevonjuk a csokoládébevonóval  /tegyünk egy tálcára rácsot, és arra rakjuk a süteményt, úgy fedjük be a bevonóval, így szép egyenletes lesz a csokimáz rajta/ és durvára vágott dióval szórjuk meg. Hagyjuk megdermedni. Tálalásig tartsuk hűtőben. Forró vízbe mártott késsel szeleteljük, így nem törik meg a csoki.

A gyerekek körében biztos a siker.     

 

 

Anzsel

               

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja