SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tojáslikőrkrémes epertorta és epres vaníliástáska

Németh Ági [cikkei] - 2004-06-13
Még nagy az eper dömping a piacokon, használjuk ki ezt a lehetőséget, és készítsünk még epres finomságokat.

Tojáslikőrkrémes epertorta és epres vaníliástáska

Tojáslikőrkrémes epertorta   
                               

Hozzávalók a tésztához: készítsünk piskótát.

                                         8 tojás

                                         8 kanál liszt

                                         8 cukor

                                         csipet szódabikarbóna és 

 

 

Töltelék: 6 lap zselatin, 1-2 dl tojáslikőr, 4 dl tejszín, 2 csomag vanillincukor, 40 dkg eper, tejszínhab               

 

Krémkészítés: a zselatint hideg vízbe áztatjuk, kinyomkodjuk és utána a tojáslikőrben felmelegítjük /amíg feloldódik/. A tejszínt kemény habbá felverjük, a vanillincukorral elkeverjük és a likőrbe adagoljuk... Óvatosan kell vele bánni, nehogy a krém összetörjön.

 

A piskótát kettévágjuk, és a krém háromnegyedrészével, megtöltjük. A tetejébe eperdarabkákat nyomkodunk óvatosan /egy keveset félre teszünk a torta díszítésére/. Rátesszük a másik tortalapot és azt is megkenjük a maradék krémmel. A tetejét eper szemekkel, és tejszínhabbal díszítjük. /A likőr mennyiségét attól tegyük függővé, hogy gyermekek fogyasztják-e/.

 

 

      
Epres vaníliástáska

  

Hozzávalók:  4,5dl tej

                    5 dkg cukor

                    1 vaníliaízű pudingpor

                    3 tojássárgája

                    50 dkg mirelit leveles tészta

                    1,5 dl tejszín

                    30 dkg eper

                    porcukor a díszítéshez

  

Tésztakészítés: a mirelit tésztát felengedjük, téglalap alakúra kinyújtjuk, és egyenlő négyzetekre vágjuk.

 

Krémkészítés: a cukrot és a pudingot 3 evőkanál tejben feloldjuk, hozzá öntjük a többi tejet és felfőzzük a használati utasítás szerint. A 1 tojás sárgáját habosra keverjük, és a pudinghoz adjuk. Lefedve hagyjuk kihűlni.  

 

A 2 tojássárgáját elkeverjük, és a négyzeteket megkenjük vele. A sarkokat behajtjuk, és a négyzetekbe mélyedést nyomunk. A sarkokat is megkenjük a tojással, és a tészta közepét megtöltjük a pudinggal. A tepsit kibéleljük alufóliával, és erre tesszük a kis táskákat. Előmelegített sütőben, /200 fok/ körülbelül 20 perc alatt megsütjük. A pudingba eperdarabokat teszünk, és porcukorral megszórjuk a táskát.

Ezt a süteményt rövidebb idő alatt el tudjuk készíteni, mert nem kell a tészta összeállítással foglalkoznunk. Nagyon finom és mutatósak a kis táskák.

 

 

 

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
Hozzászólások

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

A szerkesztő ajánlja