SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Répatorta van! Sütiajánló recepttel

- 2020-09-15
Ha szereted a répát, azért, ha nem, akkor pedig ezért ajánlom ezt a könnyen elkészíthető süteményt, amely a húsvéti ünnepi asztal dísze is lehet... arra a tíz percre, amíg el nem fogy. Mivel szép, finom és lehetetlen egy szeletnél megállni.
Répatorta van! Sütiajánló recepttel

Igazán szemet gyönyörködtető látvány.


Ünnepi Répatorta recept

 
Elkészítési idő:

Előkészítés: 25 perc

Sütés: 35-40 perc

Finiselés: 60 perc

 
Mennyiség:

12 szelet

23 cm tortaforma

 
Hozzávalók:

A tésztához:

  • 250 g (por)cukor
  • 3 tojás
  • 150 ml napraforgóolaj
  • 300 g reszelt sárgarépa
  • 300 g rétesliszt
  • 1 cs vaníliás cukor
  • 1 cs sütőpor
  • 1-2 tk reszelt citromhéj
  • 1-2 tk reszelt narancshéj
  • 1 csipet só

A krémhez:

  • 250 g mascarpone
  • 100 g porcukor
  • 2 tk narancsvirágvíz

A díszítéshez:

  • 8-10 ehető virág

 
Elkészítés:

1. A tojásokat szétválasztom.

2. A cukrot a tojássárgájával és az olajjal habosra keverem, majd belekeverem az előzőleg lereszelt sárgarépát.

3. A lisztbe belekeverem a vaníliás cukrot, sütőport és a sót, majd összekeverem a habos masszával.

4. A tojásfehérjét kemény habbá verem, majd egyharmad mennyiséget hozzákeverek a masszához. Végül finom mozdulatokkal elkeverem benne a többi habot is.

5. Kikent tortaformába öntöm, majd a 180 fokra előmelegített sütőben készre sütöm kb. 35 perc alatt. Tűpróbával ellenőrzöm közben.

6. A kisült tésztát hagyom kihűlni (én kivettem a formából, hogy ne párásodjon), közben összekeverem a krém hozzávalóit, és kis időre hűtőbe teszem.

7. A kihűlt tortát megkenem a krémmel kívülről, feldíszítem, és kis időre ismét hűtőbe teszem, hogy dermedjen a máz.

 

Répatorta


Forrás és képek: Shatz Kicsi Kincseim

Shatz


Kapcsolódó cikkeink:

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.

A szerkesztő ajánlja