SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sörkorcsolyák

Németh Ági [cikkei] - 2004-08-26
Sajtkrémes- és kolbászos burgonya fánk: csemegék az egész család számára

 

 

Fánk alaprecept:

 

Hozzávalók: 2,5 dl víz,  só, 75 gr vaj, 15 dkg liszt, 3 tojás

Elkészítés: egy edényben felforraljuk a vizet, majd hozzáadjuk a sót, vajat, és a lisztet. Ezután vegyük le a tűzről, és

addig keverjük masszát, amíg el nem válik az edény oldalától.

Tegyük a tésztát egy tálba és adjuk hozzá egyenként a tojásokat. Jól dolgozzuk össze a tésztát! Tegyük a tésztát csillag nyomózsákba, (ha nincs, egy  zacskó végét vágjuk ki, ez is meg felel a célnak). Egy sütőlapra nyomjunk kisebb halmokat a tésztából!

Tipp: ne felejtsünk alufóliát rakni a sütőlapra, különben leragadhat a tészta!

Sütés: Előmelegített sütőben kb. 200 fokon süssük 10-12 percig, míg szép aranybarna lesz. Ez alatt készítsük el a tölteléket.

A kihűlt kis fánkokat vágjuk ketté, majd a nyomózsák segítségével töltsük meg a krémsajttal, és tegyük vissza a tetejét. Nagyon finom, nem lehet eleget készíteni belőle. A fánkokhoz többféle, akár édes tölteléket is készíthetünk .

 

 

Töltelék receptek:

 

Márványsajtos töltelék 

Hozzávalók: 20 dkg márványsajt, 20 dkg  vaj, 25 dkg, darált dió, 2 evőkanál konyak

Elkészítés: a sajtot egy tálban a vajjal alaposan dolgozzuk össze, majd adjuk hozzá a diót és a konyakot. Keverjük össze, s már el is készült a töltelék.

 

Krémsajtos töltelék

Hozzávalók: 25 dkg krémsajt, 2 dl tejföl, 10 dkg sonka apróra vágva, petrezselyem, snidling, só, bors, őrölt köménymag

Elkészítés: a krémsajtot a tejfellel keverjük habosra és adjuk hozzá a fűszereket és a sonkát. Jól dolgozzuk össze, és kész a töltelék.

                                   

Kolbászos burgonya fánk

   

Hozzávalók: 50 dkg burgonya héjában megfőzve, 2 dkg élesztő, 1 dl tej, 1 tojás, só, 1 evőkanál vaj, 25 dkg liszt, 1 csipet cukor

Elkészítés: az élesztőt a cukros tejben megfuttatjuk. A burgonyát összetörjük, és hozzáadjuk az élesztőt, és a többi hozzávalót, majd jól összedolgozzuk. Hagyjuk jól meg kelni, és utána nyújtjuk félcenti vastagságúra. Pogácsaszaggatóval pogácsákat szaggatunk belőle, melyeket kolbászkarikával töltjük. A tetejét felvert tojással bekenjük, és előmelegített sütőbe rakjuk. A tepsit alufóliával béleljük ki!

Töltelék: Általában gyulai kolbásszal, vagy káposztával készül, a töltelék megválasztásánál azonban csak ízlésünk szabhat határt!

 

Most nagyon nagy keletje lehet az efféle finomságoknak, hiszen az Olimpia lefoglalja mindannyiunk szabadidejét, s tévézés közben jól eshet a falatozás.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja