SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Füstöltsajtos hagymaleves

Kulcsár Péter [cikkei] - 2020-12-17
A hidegebb időkben kinek ne esne jól egy forró, könnyen elkészíthető, ráadásul roppant egészséges forró leves? Megfázás ellen is hatékony lehet, de ha makkegészségesek vagytok, akkor is érdemes megkóstolni. Nem beszélve, hogy az időnket sem rabolja, villámgyorsan elkészül.

Mint minden ételt, ezt a levest is százféleképpen el lehet készíteni. A saját és családunk ízlését figyelembe véve a fűszereken lehet változtatni. A járvány közepette nagyon egészséges és ízletes fűszereket választottam.
 

Hozzávalók 4 személyre
 

  • 80 dkg vörös hagyma
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 1 vékony szelet füstölt szalonna.
  • bors
  • tárkony
  • bazsalikom
  • fehér bors
  • fekete bors
  • 2 evőkanál tejföl
  • 1 evőkanál kefír
  • 2 evőkanál búzaliszt
  • 1 teáskanál mustár
  • füstölt sajt

Elkészítés

A vöröshagymát vágd ketté, majd pucold meg és szeleteld fel vékonyra, tedd félre, kicsit sózd meg, így hamarabb megpuhul! Keverd hozzá a megpucolt, reszelt fokhagymát! Addig apró kockákra vágd össze a füstölt szalonnát, ami nagyon pikánssá teszi a levest. Miközben pirul, a zsírt öntsd le róla, amit később felhasználhatsz. A félig megpirult szalonnához tedd hozzá a hagymát, kis lángon főzd fedő alatt. Időt nyersz, ha a füstölt sajtot a tányérokba lereszeled és külön tányérba összekevered a lisztet a tejföllel, kefirrel, mustárral. Miután a hagyma megpuhult, de még roppanós, nagy lángon karamellizálod, így kissé édeskés ízt kölcsönöz. Pár percig kavargasd, így nem fog odakozmálni. Felöntöd annyi vízzel, hogy ellepje, ha nem szeretes sűrűn önthetsz hozzá több vizet, majd fűszerezed. Miután a levesed forró, vegyél ki egy merőkanalat belőle, öntsd hozzá a lisztes habaráshoz, és alaposan keverd csomómentesre! Lassan öntsd a leveshez és kevergesd. Forralj rajta egyet, majd fogyaszthatjátok az igazán ízletes, egészséges ételt. A levesnek a tetejére is érdemes szórni a reszelt sajtból!

Jó étvágyat!

Képünk illusztráció
Fotó: Ponyo Sakana-tól a pexels.com-on
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja