Töltött minizsemle
Kovács Anna [cikkei] - 2011-05-31
Előételnek tudom ajánlani.
Hozzávalók a tésztához:
- 25 dkg liszt
- 2 dkg élesztő
- ½ evőkanál cukor
- 4 evőkanál tej
- 1 tojássárgája
- szezámmag, napraforgómag, csipet só
Töltelékhez:
- 20 dkg sonka vagy párizsi almareszelőn lereszelve
- 20 dkg sajt reszelve
- 1 pohár tejföl
- snidling, só
Elkészítés:
A tálba szitált lisztet enyhén megsózzuk, az élesztőt felfuttatjuk langyos cukros tejben majd összedolgozzuk a liszttel. Az így készült tésztát meleg helyen körülbelül 10 percig pihentetjük, majd hozzáadunk 4 evőkanál meleg vizet, ezzel is simára dagasztjuk és újabb 20 percig pihentetjük .
A tálba szitált lisztet enyhén megsózzuk, az élesztőt felfuttatjuk langyos cukros tejben majd összedolgozzuk a liszttel. Az így készült tésztát meleg helyen körülbelül 10 percig pihentetjük, majd hozzáadunk 4 evőkanál meleg vizet, ezzel is simára dagasztjuk és újabb 20 percig pihentetjük .
A megkelt tésztát átgyúrjuk és két közepes vastagságú rudat készítünk belőle. Mindkettőt 10-10 darabra vágjuk, és kis zsemléket formázunk belőlük. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk és újabb 15 percig kelesztjük.
A megkelt zsemléket megkenjük felvert tojássárgájával és meghintjük felét szezámmaggal a másik felét napraforgómaggal. 200 fokon 15-20 percig sütjük. Hagyjuk kihűlni, majd a zsemlék tetejét éles késsel vágjuk le, belsejüket kaparjuk ki. A töltelékhez valókat egy tálban keverjük össze, a masszát a kivájt zsemlékbe rakjuk. Tetejét petrezselyemzölddel díszíthetjük.
Előmelegített sütőben körülbelül 10 percig sütjük, hogy újra átmelegedjen.
2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Lángos
Következő hír
Fehér kenyér
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: