SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csirkemell kókuszos párizsibundában, tejszínes trópusi mártással

Szoboszlai Beáta [cikkei] - 2011-04-22
Engedjétek meg, hogy egy újabb, saját találmányommal gazdagítsalak benneteket. Ez a könnyen elkészíthető és egyszerű étel, simán megállja a helyét a különlegességek közt is. Főként, ha a mindennapok megszokott ételeire gondolunk.

Hozzávalók négy személyre:

A húshoz:

  • 1 szép darab csirkemell filé,
  • 1-2 evőkanál kókuszreszelék,
  • 2 egész tojás,
  • 2 evőkanál liszt,
  • pici víz,
  • só, delikát, kevés cukor,
  • olaj a sütéshez.

A mártáshoz:

  • 2 dl főző tejszín,
  • 1 evőkanál cukor,
  • só,
  • 3 evőkanál liszt,
  • 1 trópusi gyümölcs konzerv,
  • olaj.

Az elkészítése igen egyszerű, gyors és a legcsekélyebb főző tudással rendelkezők számára sem okozhat gondot.

A csirkemellet alaposan mossuk meg, majd széles késsel, vékony szeletekre vágjuk fel. Ezt úgy a legkönnyebb elkövetnünk, hogy a tenyerünket a húsra tesszük és alatta óvatosan, vízszintesen szeleteljük. Ezután mindkét oldalukat sózzuk meg és hagyjuk kicsit állni, míg elkészül a bundája.

Mivel ez hamar meglesz, érdemes feltenni az olajat melegedni, mert forró olajban kell aranybarnára sütnünk a húsokat.

A bundához, sűrű palacsintatészta félét készítünk. Két tojást összekeverünk két evőkanál liszttel, megsózzuk, teszünk bele egy csipet delikátot és egy csipet cukrot, majd beleteszünk 1-2 evőkanál kókuszreszeléket. Végül, ha szükséges felengedjük kevés vízzel, hogy megkapjuk a sűrű tészta állagot. Most,- ahogyan a párizsi bundában általában szükséges- nem fontos előtte lisztbe forgatni a húsokat. Elegendő, ha egyből a tésztába mártjuk és utána süthetjük is.

A mártás elkészítése is gyorsabban megy, mint leírni ezt a receptet :) A 3 evőkanál lisztet keverjük el, annyi olajjal, hogy sűrű rántást kapjunk belőle. Közepes lángon pirítsuk meg, majd vegyük le a tűzről és öntsük rá a konzerv összes levét. Óvatosan kavarjuk el kézi habverővel. Ezután tegyük hozzá a 2 dl tejszínt és apró körkörös mozdulatokkal, csomómentesre kavarjuk. Sózzuk, cukrozzuk ízlés szerint, majd öntsük bele a gyümölcsöket is. Tegyük vissza a tűzre és folyamatos keverés mellett, rottyantsuk össze. Ízesíthetjük még fahéjjal is, hogy még különlegesebb legyen.

Köretnek egyszerű sós rizst készítsünk mellé, vagy különlegesebb citromosat. Én a citromos változatot ajánlom hozzá, mert az íze jobban illik a mártáshoz.

Megjegyzés: A képen a virág csak díszítés, nem ehető.

2011 áprilisi pályázatra beküldött recept.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja