SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

9 jótanács, amivel jó állapotban tarthatjuk grillsütőnket

Családinet [cikkei] - 2010-08-04
A következő néhány egyszerű lépéssel jó állapotban tarthatod faszenes grillsütődet.

Szeretnéd a kezedben tartani ezt a listát? Kattints ide, és máris nyomtathatod!

Szezon elején
Távolítsd el az összes hamut a sütőből. Ha maradt valamennyi a legutóbbi kerti-party óta, tedd egy nem gyúlékony konténerbe.  
Tisztítsd meg a rácsot. Mielőtt újra sütnél rajta, gyújtsd meg a tüzet és melegítsd a rácsokat körülbelül 30 percen át. Ezután kapargasd le őket egy hosszú fogójú, kemény grillkefével, ezáltal minden ételmaradéktól megszabadulhatsz. Ha nincs ilyen speciális grillkeféd, használj egy gombócba gyúrt fóliát úgy, hogy hosszú fogókkal fogod és így tisztítod a sütőt.
Mosd le a grillsütőt. Először mosd le a fedő külső részét és a tűzszekrényt meleg szappanos vízzel. Használj fémforgács szappant a makacs szennyeződésekre. Öblítsd le, majd töröld szárazra.
Tegyél bele elég faszenet! Kezdd a szezont úgy, hogy elegendő mennyiségű faszenet teszel a sütőbe. A mennyiség attól függ, hogy milyen gyakran grillezel.

Minden grillezéskor
Ellenőrizd a faszén mennyiségét. Tartsd számon, mennyi van a sütőben, így ha kell, feltöltheted a következő grillezés előtt.
Tisztítsd meg a sütőrácsot! Melegítsd elő a sütőt. Amikor már meleg, tisztítsd meg a rácsokat grillkefével. Ha nincs ilyen speciális grillkeféd, használj egy gombócba gyúrt fóliát úgy, hogy hosszú fogókkal fogod és így tisztítod a sütőt. Ezt a műveletet sütögetés után is ismételd meg!
Olajozd be a sütőrácsot! Előzd meg, hogy az étel ráragadjon a rácsokra: hajtogass össze egy papírtörlőt, mártsd bele növényi olajba és hosszú fogóval megfogva kend be vele a rácsokat. De mindezt csak óvatosan, hogy az olaj ne csöpögjön a szénre. Baconszalonnával vagy zsírral is bekenheted a rácsokat.  Ismételd meg a műveletet sütögetés után is, ugyanis az olaj megakadályozza a rozsdásodást. Egy kis zsírmaradék nem is árt – kellemes füstölt ízt ad a húsoknak.

Szezon végén
Távolítsd el a hamut! Bizonyosodj meg róla, hogy kihűlt a hamu, majd öntsd egy nem gyúlékony konténerbe.
Takard be a grillsütőt. Ne mosd, vagy kapargasd a sütőt a következő szezon kezdetéig. A rácsokon maradt zsiradék ugyanis megakadályozza a rozsdásodást. Ha egy textilhuzattal letakarod, megkíméled a porosodástól is.

Néhány recept grillezéshez
Rostonsültek, flekken
Rablóhús, kebab, saslik

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja