SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Teendők, ha macska kerül a házhoz

Családinet [cikkei] - 2010-07-30
Válaszd ki a legmegfelelőbb kiscicát és varázsolj igazi otthont számára! Hogyan érheted ezt el? Olvasd végig a listát!

Szeretnéd a kezedben tartani ezt a listát? Kattints ide, és máris nyomtathatod!

A kiscica kiválasztása
Válaszd ki, milyen fajtájú legyen! Mielőtt veszel, vagy örökbe fogadsz egy kiscicát, nézz utána, hogy milyen típusú, fajtájú macskák vannak. 
Találd meg új házi kedvencedet! Nézd meg a különböző menhelyek weboldalait. Ezek mind segítségedre lesznek a választásban és az örökbefogadásban.  

Jelentkezz, hogy kisállat-tulajdonos lehess! Ki kell majd töltened egy jelentkezési lapot, amelyben rákérdeznek az életstílusodra és a korábbi állattartási szokásaidra is.
Ellenőrizd az állat múltját! Ha fajtatiszta macskát vásárolsz, kérd el az állat egészségügyi és törzskönyvi iratait. Kóbor macska kerül a házhoz? Azonnal vidd el az állatorvoshoz egy teljes kivizsgálásra! 
Vegyél meg mindent, amire szüksége lehet! Kérdezd meg az állatorvosodat, vagy az állateledeles bolt munkatársát, hogy milyen tápot vásárolj (ez a macska életkorától függ). Azután is érdeklődj, milyen játékokat és ápoló szereket kell megvenned. Ne feledd az almos ládát!

A macska első napjai otthon
Helyezd biztonságba a berendezéseket! Vegyél neki játékokat és tanítsd meg őt, hogy nem szabad összekarmolni a kanapét (sem a lábadat!).
Vidd el az állatorvoshoz! Kérd ki a szakember tanácsát, hogy taníthatod meg a cicát arra, hogy az almos ládát használja. Kérd ki véleményét az ivartalanításról és a herélésről. Az állatorvos a védőoltásokról, vitaminokról és gyógyszerekről is fel fog világosítani.
Kérj neki azonosítót (chipet)! Ezt is az állatorvosnál tudod elintézni.
Rendszeresség –ragaszkodj hozzá! Alakíts ki egy rendszert a kismacskád szőrének és fogainak ápolására. A dobozt, amibe elvégzi a kis- és nagydolgát, naponta takarítsd, és ezt kérd a család többi tagjától is. 
Állíts fel bizonyos szabályokat! Családoddal együtt döntsétek el, miként fegyelmezitek a rosszul viselkedő cicát, így mindenki tisztában lesz a szabályokkal, hogy mit szabad és mit nem.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja