Teendők, ha macska kerül a házhoz
Szeretnéd a kezedben tartani ezt a listát? Kattints ide, és máris nyomtathatod!
A kiscica kiválasztása
Válaszd ki, milyen fajtájú legyen! Mielőtt veszel, vagy örökbe fogadsz egy kiscicát, nézz utána, hogy milyen típusú, fajtájú macskák vannak.
Találd meg új házi kedvencedet! Nézd meg a különböző menhelyek weboldalait. Ezek mind segítségedre lesznek a választásban és az örökbefogadásban.
Jelentkezz, hogy kisállat-tulajdonos lehess! Ki kell majd töltened egy jelentkezési lapot, amelyben rákérdeznek az életstílusodra és a korábbi állattartási szokásaidra is.
Ellenőrizd az állat múltját! Ha fajtatiszta macskát vásárolsz, kérd el az állat egészségügyi és törzskönyvi iratait. Kóbor macska kerül a házhoz? Azonnal vidd el az állatorvoshoz egy teljes kivizsgálásra!
Vegyél meg mindent, amire szüksége lehet! Kérdezd meg az állatorvosodat, vagy az állateledeles bolt munkatársát, hogy milyen tápot vásárolj (ez a macska életkorától függ). Azután is érdeklődj, milyen játékokat és ápoló szereket kell megvenned. Ne feledd az almos ládát!
A macska első napjai otthon
Helyezd biztonságba a berendezéseket! Vegyél neki játékokat és tanítsd meg őt, hogy nem szabad összekarmolni a kanapét (sem a lábadat!).
Vidd el az állatorvoshoz! Kérd ki a szakember tanácsát, hogy taníthatod meg a cicát arra, hogy az almos ládát használja. Kérd ki véleményét az ivartalanításról és a herélésről. Az állatorvos a védőoltásokról, vitaminokról és gyógyszerekről is fel fog világosítani.
Kérj neki azonosítót (chipet)! Ezt is az állatorvosnál tudod elintézni.
Rendszeresség –ragaszkodj hozzá! Alakíts ki egy rendszert a kismacskád szőrének és fogainak ápolására. A dobozt, amibe elvégzi a kis- és nagydolgát, naponta takarítsd, és ezt kérd a család többi tagjától is.
Állíts fel bizonyos szabályokat! Családoddal együtt döntsétek el, miként fegyelmezitek a rosszul viselkedő cicát, így mindenki tisztában lesz a szabályokkal, hogy mit szabad és mit nem.
Közösségi hozzászólások: