SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

20 apró ötlet a tiszta gyerekszobához

Családinet [cikkei] - 2010-08-19
Csak Mary Poppins képes minden segítség nélkül kitakarítani egy gyerekszobát. Neked bizony szükséged lesz fertőtlenítőszerekre és mindarra, amit itt olvashatsz.

Szeretnéd a kezedben tartani ezt a listát? Kattints ide, és máris nyomtathatod!

Pelenkázó asztal
Vedd le az asztal tetejét.  Ha műanyagból készült, töröld le fertőtlenítő kendővel vagy mosogatószeres vízbe mártott ronggyal.  Ha ruhaanyagból készült, kímélő mosóporral, alacsony hőfokon kimoshatod mosógépben is. Az eldobhatót pedig egyszerűen dobd a szemetesbe és tegyél fel újat.
A pelenkázó asztal minden oldalát mosd le alaposan. Az asztalon kívül a krémes dobozokat, kenőcsös tubusokat és a pelenkatartót is törölgesd le fertőtlenítő kendővel vagy mosogatószeres vízbe mártott ronggyal.

Kiságy
A műanyag bevonatú matracot töröld át mosószeres vízbe mártott ronggyal.

Töröld át száraz, tiszta ruhával.
Porszívózd ki a matrac mindkét oldalát.
Mosd ki az ágyneműt. Mosdd ki a lepedőt, takarót és áztasd legalább 55 fokos vízben. (ennél alacsonyabb hőmérsékleten nem fognak elpusztulni a poratkák, amelyek a legfőbb asztmát kiváltó allergének a gyermekek esetén)
Tisztítsd meg a védőkorlátokat és léceket is. Törölgesd át őket fertőtlenítő kendővel vagy mosószeres vizes ronggyal.
Ne feledkezz meg az ágy lábairól és a keretről sem! Használj itt is fertőtlenítő kendőt vagy rongyot
.

Pelenkatároló
Vidd ki a szobából a használt pelenkákat tartalmazó szemetest. Valahol máshol takarítsd ki, így a baktériumok nem tudnak a tiszta gyerekszobában elszaporodni. Vedd ki a szemetes zacskót, ha használsz ilyet, és dobd ki a kukába. Ha nem, öntsd a pelenkákat egy szemetes zsákba.
Nagyon alaposan, minden zugot, mélyedést tisztíts ki! Ha kell, ne légy rest fogkefét használni a legtökéletesebb tisztaságért. Fújd be kívül belül tisztítószerrel, hogy fertőtleníts. Ezután töröld egy ronggyal szárazra.

Sportfelszerelések
Töröld át nedves tisztítószeres ronggyal a baseball labdákat, kosárlabdákat és focilabdákat. Ezt tedd inkább a kertben, így nem a szobában koszolsz. Ne használj durva dörzsölő tisztítószereket, amelyek károsíthatják a varrást és ne permetezz vizet közvetlenül a labdákra és ne mosd őket folyó vízben, mert a víz a belsejükbe szivároghat.
Töröld le a rászáradt sarat az ütőkről, ehhez használj tisztítószeres szivacsot, majd töröld őket szárazra egy tiszta ruhával.
Ne feledkezz meg a hoki-ütőkről sem! Nedves ruhával tisztává varázsolhatod őket.

Játékok
Tisztítsd meg a társasjátékokat és műanyag figurákat kicsavart fertőtlenítőszeres ronggyal. Ugyanezt tedd az összes többi műanyag játékkal.
A kádban pancsoláshoz használt játékokat áztasd egy lavór vízben. Önts bele egy kis fehérítőt.  A végén öblítsd le vízzel.
Fertőtlenítsd a plüssállatokat! Kimoshatod alacsony fordulatszámon a mosógépben is, de ha beteszed őket két napra egy zacskóban a mélyhűtőbe, az is tökéletes megoldás. -18 Celsius fok alatt minden kórokozó elpusztul. Hagyd kiolvadni utána.
A fából készült játékokat egy vizes, tisztítószeres ronggyal tisztíthatod megfelelően.

Játéktároló doboz
Hullámpapírból készült dobozotok van? Ürítsd ki, majd nedves, tisztítószeres ronggyal törölgesd át. Hagyd megszáradni. A fából készült játékokat egy vizes, tisztítószeres ronggyal tisztíthatod megfelelően.
Műanyag dobozotok van? Az üres doboz fertőtlenítéséhez fújj tisztítószert a dobozra – kívül, belül. A sarkokat tisztítsd fogkefével.
Faládátok van? Tegyél kis mennyiségű tisztítószert nedves rongyra és töröld át a ládikót kívül-belül. Ne vidd túlzásba, a fa megvetemedhet. Töröld egy ronggyal szárazra.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja