SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

7 tipp, hogyan tegyünk rendet a pincében

Családinet [cikkei] - 2010-08-12
Jó lenne egy rendezett és kényelmes tárolót kialakítani a pincében? Kövesd tanácsainkat és mindez valóra válhat!

Szeretnéd a kezedben tartani ezt a listát? Kattints ide, és máris nyomtathatod!

Számold fel a zűrzavart! Kezdd azzal, hogy három kategóriába sorolod a holmikat: megtartandó, elajándékozandó és szemét. Amint végighaladsz a pincében lévő dolgokon, rögtön sorold be őket valamelyik kategóriába. Ha valamit csak nagyon ritkán használsz, azt valószínűleg jobb, ha elajándékozod, vagy kiselejtezed.

Ajándékozd el, vagy dobd ki! Vedd fel a kapcsolatot a helyi segélyszervezetekkel, amelyek boldogan átveszik a holmikat, amiket adományozni akarsz. A szemétre való kacatokat egyszerűen tedd a szemetesbe, vagy a lomtalanító helyre.

Rendszerezd a dolgaidat! Válaszd szét a holmikat és a következőképp csoportosítsd őket: könyvek, sporteszközök, stb. Minden csoportnak legyen meg a maga helye: a könyveket tárold műanyag dobozban a polcon vagy a sarokban. A sportfelszereléseket egy dobozban vidd le a garázsba!

Címkézz! Mindenre, ami nem felismerhető első látásra, tegyél címkét! (Tedd a filctollat és a ragasztószalagot egy zacskóba, vidd magaddal, így mindig kéznél lesz, ha címkézni kell! A dobozoknak mindig az azonos oldalára írj, majd úgy is helyezd el őket egymáson, hogy később ne kelljen az olvasáshoz elforgatni őket.)

Válassz megfelelő polcokat! A polcok a legfontosabbak a pincében, mivel meg kell óvnod a holmikat az elázástól. Hasznos ötlet a fémpolcok beépítése: olcsó és könnyű összerakni, ellenáll a hőnek és a nedvességnek. Sokkal tartósabb, mint a fa.

Ne feledd a tárolódobozokat! A kartondobozok, bármennyire is tartósnak tűnnek, a használat során behorpadnak és tönkremennek, nem biztosítanak megfelelő védelmet. Ehelyett válaszd a tartós műanyag tárolókat, amelyek jobban védik a benne tárolt tárgyakat, jobban zárnak és könnyű őket cipelni (mivel nem túl nagyok).

Lógasd fel! Használj kampókat és szögeket! Így lesz rend a rendetlenség helyén. Lógasd fel az olyan eszközöket, mint például a poroltó, szerszámok és munkakesztyűk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja