SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

6 szuper tipp, amelytől könnyebben fog menni a rendrakás

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-09-04
Minél nagyobb otthon a rendetlenség, annál jobban vonakodunk attól, hogy elkezdjük felszámolni, amitől persze a káosz csak még tovább nő... Ismerős az érzés? Pedig csak egyszer kellene nekiállni, és néhány nap alatt úrrá lehetnénk az áldatlan állapotokon. Ha sok társadhoz hasonlóan Te is csak halogatod a lakás rendbeszedését, az alábbi pár tipp segíthet a kezdésben és rend fenntartásában egyaránt.

1. Tervezz!

Tervezd meg, milyen sorrendben fogsz a különböző helyiségekben szelektálni. Készíthetsz vagy vásárolhatsz egy szép táblát, amelyet aztán kifüggesztesz a lakás egy jól látható pontjára. Ha a kitűzött cél folyamatosan szembe jön veled, halogatnod is nehezebb lesz. A tervezéssel azt is megakadályozod, hogy ide-oda kapkodj, majd a kudarctól megfáradva feladd az egész küldetést.
 

2. Szobáról-szobára

A szortírozást érdemes szobáról-szobára, azon belül is fentről lefelé végezni. Így kisebb az esély, hogy valami kimarad, a megtisztított terület pedig lelkesítőleg hathat.
 

3. Napi 15 perc elég

Ideális esetben akár 2-3 napot is rászánhatsz a lakás összekapására, könnyen előfordulhat azonban, hogy erre nincs módod. Ebben az esetben tűzz ki naponta 15 percet, amikor csak ezzel foglalkozol! Állítsd be a telefonod időzítőjét negyed órára, és amikor jelez, hagyd abba a rendrakást. Meglepően jól fogsz haladni így is, és néhány nap alatt minden sarkot és szekrényt megtisztíthatsz.
 

4. Színes szatyrok szobánként

Vásárolj, vagy ha ügyes vagy, varrj különböző színű szatyrokat. Minden szín a lakás egy másik helyiségéhez tartozzon, tehát a sárga a fürdőszobához, a kék a gyerekszobához és így tovább. A szatyrokat a válladra véve járj körbe a lakásban, és ami eldobált tárgyat látsz, tedd bele a megfelelő zsákba. Érdemes egy szemeteszsákot is kéznél tartani, mert biztos, hogy néhány eldobált papírzsebkendő is az utadba fog akadni.
 

5. Tálak, kosarak

Minden szobában tarts egy olyan – lehetőleg szép – tálat, dobozt vagy kosarat, amelybe a nem odavaló tárgyakat lehet dobni. Nap végén elég mindent visszavinni a rendeltetési helyére.
 

6. Ne járkálj üres kézzel

Nagyanyáink háztartási kalauza, A dolgozó nő otthon szerint a jó háziasszony keze soha nem üres: jártában-keltében mindig talál valami pakolni vagy helyrerakni valót. Te is megfogadhatod a 60 éves tanácsot, amelyet nyugodtan kiterjeszthetünk a család férfi tagjaira is.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Hans / pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók a Semmelweis Egyetem szakértője szerint

Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk. A Semmelweis Egyetem közegészségtudományi szakértője szerint a vélt szennyeződéseket eltávolító háztartási berendezések ugyanakkor számos egészségügyi kockázatot hordoznak, és sok esetben rontják a vezetékes víz mikrobiológiai minőségét.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja