SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

6 szuper tipp, amelytől könnyebben fog menni a rendrakás

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-09-04
Minél nagyobb otthon a rendetlenség, annál jobban vonakodunk attól, hogy elkezdjük felszámolni, amitől persze a káosz csak még tovább nő... Ismerős az érzés? Pedig csak egyszer kellene nekiállni, és néhány nap alatt úrrá lehetnénk az áldatlan állapotokon. Ha sok társadhoz hasonlóan Te is csak halogatod a lakás rendbeszedését, az alábbi pár tipp segíthet a kezdésben és rend fenntartásában egyaránt.

1. Tervezz!

Tervezd meg, milyen sorrendben fogsz a különböző helyiségekben szelektálni. Készíthetsz vagy vásárolhatsz egy szép táblát, amelyet aztán kifüggesztesz a lakás egy jól látható pontjára. Ha a kitűzött cél folyamatosan szembe jön veled, halogatnod is nehezebb lesz. A tervezéssel azt is megakadályozod, hogy ide-oda kapkodj, majd a kudarctól megfáradva feladd az egész küldetést.
 

2. Szobáról-szobára

A szortírozást érdemes szobáról-szobára, azon belül is fentről lefelé végezni. Így kisebb az esély, hogy valami kimarad, a megtisztított terület pedig lelkesítőleg hathat.
 

3. Napi 15 perc elég

Ideális esetben akár 2-3 napot is rászánhatsz a lakás összekapására, könnyen előfordulhat azonban, hogy erre nincs módod. Ebben az esetben tűzz ki naponta 15 percet, amikor csak ezzel foglalkozol! Állítsd be a telefonod időzítőjét negyed órára, és amikor jelez, hagyd abba a rendrakást. Meglepően jól fogsz haladni így is, és néhány nap alatt minden sarkot és szekrényt megtisztíthatsz.
 

4. Színes szatyrok szobánként

Vásárolj, vagy ha ügyes vagy, varrj különböző színű szatyrokat. Minden szín a lakás egy másik helyiségéhez tartozzon, tehát a sárga a fürdőszobához, a kék a gyerekszobához és így tovább. A szatyrokat a válladra véve járj körbe a lakásban, és ami eldobált tárgyat látsz, tedd bele a megfelelő zsákba. Érdemes egy szemeteszsákot is kéznél tartani, mert biztos, hogy néhány eldobált papírzsebkendő is az utadba fog akadni.
 

5. Tálak, kosarak

Minden szobában tarts egy olyan – lehetőleg szép – tálat, dobozt vagy kosarat, amelybe a nem odavaló tárgyakat lehet dobni. Nap végén elég mindent visszavinni a rendeltetési helyére.
 

6. Ne járkálj üres kézzel

Nagyanyáink háztartási kalauza, A dolgozó nő otthon szerint a jó háziasszony keze soha nem üres: jártában-keltében mindig talál valami pakolni vagy helyrerakni valót. Te is megfogadhatod a 60 éves tanácsot, amelyet nyugodtan kiterjeszthetünk a család férfi tagjaira is.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: Hans / pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja