SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Készítsünk otthon tejtermékeket!

Kókai Kata [cikkei] - 2005-08-08
Gyakran mondogatjuk, jobb az, amit saját magunk készítünk, hiszen akkor tudhatjuk csak igazán, valóban azt tartalmazza, amire szükségünk van.

Sajtot, kefírt vagy joghurtot készíteni nem nehéz feladat, ráadásul kevésbé költséges, és mesterséges anyagokat sem tartalmaz. Érdemes megjegyezni az alábbi néhány receptet, hogy minden nap friss és egészséges tejtermék kerülhessen az asztalra.

Házi joghurt

Hozzávalók:


· 2 és fél liter tej
· 1 dl joghurt (élőflórás)
· 1 csapott evőkanál cukor

A joghurtot elkeverjük a cukorral, a tejes egy vastag falú edényben felforraljuk, majd lehűtjük szobahőmérsékletűre. Elkeverjük benne a joghurtot, majd fél napig letakarva hűtőben tartjuk. Az elkészült joghurtból félreteszünk 1-2 dl-t a következő adaghoz.

Sajt

Hozzávalók:


· Tejföl
· Só
· Ízlés szerint fűszerek



A tejfölt szobahőmérsékletűre melegítjük, hozzáadunk egy kevés sót (kb. fél literhez egy csapott teáskanál só). Tül kendőbe, gézanyagba, vagy pelenkaanyagba öntjük, a tetejét összecsomózzuk, hűvös helyen lábas, vagy műanyag edény fölé felakasztjuk, hogy a savó kicsöpöghessen belőle. Snidlinggel, darált foghagymával, vagy zöldfűszerekkel is ízesíthető.

Oltott kefír

Hozzávalók:


· 1 liter tej
· 1 pohár kefír

A szobahőmérsékletű tejet és kefírt összekeverjük, majd 2-3 órán át állni hagyjuk. Ezután hűtőszekrénybe tesszük.

Túró

Hozzávalók:


· 1 liter tej

A tejet üvegbe töltjük (legcélszerűbb befőttes üveget használni), és langyos helyen hagyjuk megaludni. Nagyjából egy éjszaka alatt elkészül az aludttej, másnap egy tiszta géz kendőben felakasztjuk, a lecsepegő savót egy edényben felfogjuk. Amikor az összes savó eltávozott, a túró fogyasztható. A savó is rendkívül egészséges, ha valaki nem szereti üresen, fogyaszthatja joghurttal elkeverve, vagy gyümölccsel és cukorral összeturmixolva.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja