SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Varázslatos keleti konyha

Kókai Kata [cikkei] - 2005-06-19
A fűszeres, érdekes ízek világába kalauzolnak el minket a jobbnál jobb indiai receptek.

Varázslatos keleti konyha

Ma már hazánkban is számtalan indiai boltot találhatunk, ahol könnyedén beszerezhetők a szükséges fűszerkeverékek és alapanyagok. Az indiai konyha egyik jellegzetessége, hogy leginkább a vegetáriánus étrendet követi, ennek ellenére számtalan étel variációt találhatunk.

Indiai salátaöntet

Hozzávalók:


· 2 dl tejföl
· 5 evőkanál olívaolaj
· 1 kiskanál őrölt mustármag
· 1/4 kiskanál őrölt feketebors
· 3 kiskanál citromlé
· 3 kiskanál porcukor
· 1/2 kiskanál só

A hozzávalókat alaposan keverjük el. Hűtőszekrényben tálaljuk. Használhatjuk öntetként salátákhoz, párolt zöldségekhez, natúr húsokhoz.


Zöldségsaláta

Hozzávalók:


· 10 dkg zöldbab
· 10 dkg sárgarépa


· 10 dkg zöldborsó
· 20 dkg burgonya
· 1 kisebb cékla
· 1 dl tejföl
· 2 dl salátaöntet
· 1 fej saláta
· só
· bors
· cukor

A céklát főzzük puhára sós vízben, majd hámozzuk meg és vágjuk vékony szeletekre. A többi zöldséget daraboljuk kockákra, tisztítsuk meg, majd főzzük meg sós vízben. A zöldségeket keverjük össze sóval, borssal, tejföllel és a salátaöntettel, s adjuk hozzá a cukrot.


Halava (édesség)

Hozzávalók:


· 4 dl búzadara
· 20 dkg tea vaj
· 4 dl cukor
· 16 dl víz

A megolvasztott vajban pirítsuk meg a búzadarát, közben a vízzel kevert cukorból készítsünk szirupot. Amikor a búzadarát megpirítottuk, öntsük rá a darára. Keverjük el alaposan, majd lefedve hagyjuk állni negyed órát.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

A szerkesztő ajánlja