SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hideg gyümölcslevesek

Fürst Melinda [cikkei] - 2008-07-08
Tombol a nyár, melegrekordok dőlnek, nem sok kedvünk van a konyhában a tűzhely mellett álldogálni. A forró leves helyett is jobban esik hűsítő finomságot kanalazni, íme néhány gyümölcsleves recept, a forró napokra.
Elkészíthetjük őket tejszínesen-gyümölccsel sűrítve, tejföllel habarva, vagy pudingporral, nálunk a legutóbbi vált be a legjobban. A gyümölcsöket idényszerűen választhatjuk hozzá, nem muszáj ragaszkodni a receptben megadottakhoz.


Áfonyás őszibarackleves

Hozzávalók:

  • 1 kg őszibarack, 15 dkg áfonya
  • 8 dl tej, 2 dl tejszín, porcukor
  • vaníliás cukor, őrölt fahéj, citrom

A tejet egy lábosba öntjük, és közepes tűzön felforraljuk, beletesszük a cukrot, vaníliás cukrot, és a fahéjat. Megvárjuk amíg  kihűl, esetleg előző nap is megcsinálhatjuk az alapot, és a hűtőben jól kihűl másnapra. A barackok héját eltávolítjuk, kimagozzuk, és kockákra vágjuk. Néhány érettebbet összeturmixoljuk a tejszínnel, majd  belekeverjük a lehűtött tejbe. A barackkockákat és az áfonyát üvegtálba tesszük, és leöntjük a tejjel, citromkarikákkal   díszíthetjük.


Szilvaleves

Hozzávalók:

  • 1 kg érett szilva, 2 dl tejföl, 1 evőkanál liszt
  • 1 citrom, cukor, 1 kis darabka fahéj

A szilvákat kettévágjuk, lábosba tesszük, felöntjük 2 liter vízzel. Hozzáadjuk a citromlevet, fahéjat, majd felforralva 5-6 percig  főzzük, a szilva érettségétől függően, nehogy szétfőjön. A tejfölt egy tálkában kikeverjük a liszttel, majd felhígítva 1-2 evőkanál forró szilvalével, szűrőn keresztül a leveshez adjuk. Megkóstolva adhatunk hozzá még cukrot vagy citromlevet, ízlés szerint. Hidegen és forrón is tálalhatjuk.


Szeder-málna leves

Hozzávalók:

  • 35 dkg málna, 20 dkg szeder, citrom
  • 1 l tej, cukor, 1 púpozott evőkanál vanília pudingpor (én többet szoktam beletenni, főzőpudingot válasszunk, ne a hidegen keverhetőket)

A vaníliás pudingport egy kis tálkában a cukorral és a tejjel csomómentesre keverjük, majd egy lábosban fél deci vízzel  felforraljuk. Folyamatosan keverve tejszínsűrűségűre főzzük, majd hagyjuk kihűlni. Közben a málna felét összeturmixoljuk ízlés szerinti cukorral, majd átpasszírozzuk, hogy a magok ne maradjanak benne. A kihűlt tejbe keverjük a málnapürét, majd beletesszük a szederszemeket. Hűtőben jól lehűtjük.

Kép: freevarna / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja