Sült szilvásgombóc
Kovács Anna [cikkei] - 2011-05-11
Mutatós gombóc
Hozzávalók :
Tésztához:
3 bögre liszt ,
1 bögre tej,
csipet só,
1 kanál cukor,
2,5 dkg élesztő,
5 dkg vaj,
1 tojás.
Ezekből az anyagokból tésztát készítünk, és hagyjuk megkelni.
Töltelékhez:
- 24 db magozott szilva,
- 24 db kockacukor, fahéj.
Miután a tészta megkelt, kisodorjuk, 24 kockára vágjuk, mindegyiknek a közepébe szilvát
és kockacukrot, és ízlés szerint fahéjat teszünk, majd golyóvá formáljuk.
Panírhoz:
- 50 dkg szárított fehérkenyér, amit kézzel nagyobb darabokra morzsolunk,
- 2 db tojás.
A tojást felverjük, ezután a gombócokat beleforgatjuk előbb a tojásba, majd a morzsába, és tepsibe tesszük. 180 ºC-os sütőben sütjük.
2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Erdélyi Raffaello szelet
Következő hír
Gyümölcskenyér aszalt gyümölccsel és csokival
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak
A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.
Közösségi hozzászólások: