SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógyító légzés

Csapocska Mónika [cikkei] - 2011-05-02
Az ember néhány hétig elélhet táplálék nélkül, két napig folyadék nélkül, de légzés nélkül csupán néhány percig bírja. Ebből is látszik, hogy a légzés milyen fontos az életünkben. A helytelen légzés zavarokhoz, betegségekhez vezethet.
Gyógyító légzés
Indiában úgy tartják, hogy a tudatos, nyugodt légzés az agy legértékesebb adottságainak működését, és a gondolkodás világosságát biztosítja, ezáltal az életerő áramlását irányítja.
 
Ha elsajátítjuk a helyes légzés művészetét, nem csak teljesítőképességünkért és egészségünkért teszünk sokat, hanem a szellemi fejlődésünkért is.
 
Hogyan lélegezzünk helyesen?
  1. Lélegezzünk mindig a orrunkon keresztül, persze testi megerőltetés, vagy olyan betegség esetén, ami az orr eldugulásával jár, muszáj használnunk a szánkat is erre a célra. A folyamatos szájon át lélegzés azonban a nyálkahártyák kiszáradásához vezethet.
  2. Lélegezzünk kevesebbet, de mélyebben. Egészen lassan kell beszívni a levegőt, néhány másodpercig benntartani, aztán ugyanolyan lassan kiengedni, majd néhány másodperces szünetet tartani..
  3. Lélegezzünk úgy, hogy csak a hasunkat mozgatjuk közben. Igyuk a levegőt, érezzük, amint megtölti a hasunkat.
  4. Naponta többször gyakoroljuk a helyes légzést, legalább tíz percig. A nap többi szakaszában bízzuk a testünkre, automatizmusára, hogyan működik.
A légzés legyen mindig nyugodt, és egyenletes, a be és kilégzés egyformán lassú. Lazán, erőlködés nélkül történjen, belégzéskor kicsit hajtsuk hátra a fejünket. Tudatosan lélegezzünk, ne csak a tüdőt töltsük meg levegővel, hanem az egész testet. Minden lélegzetvételkor éljük át, hogy egyre egészségesebbek, és frissebbek vagyunk. Érezzük, ahogy belégzéskor az egészség árad befelé, és kilégzéskor, hogy minden korokozótól megszabadulunk.
 
EFT-gyakorlat:
 
Kulcscsont-légzés:
A kulcscsont légzést általában akkor alkalmazzuk, ha az EFT gyakorlatok során nem érjük el a várt eredményt, van egy makacs blokk, vagy egy sajátos energiarendszer - megbomlás. Tapasztalatom szerint azonban bármely feszült helyzetben kiválóan alkalmazható, és rendszeres alkalmazása sokat segít a test és lélek harmóniájának elérésében.
 
A kulcscsont-pont a szegycsont és a kulcscsont által bezárt szögben található. A behangolópont mindkét kézháton a kisujj és a gyűrűsujj utolsó izületeitől kb. 1-1,5 cm-re található. Ha másik kezünk egy ujját a kisujjunk és gyűrűsujjunk között elkezdjük lecsúsztatni a csuklónk felé, kb. 1-1,5 cm-re valóban megtaláljuk a pontot.
 
Kezdjük a gyakorlatot jobb kézzel. Tartsuk el a jobb karunkat a testünktől úgy, hogy csak két ujjhegyünk, illetve két ujjbütykünk érintse a testet.
 
A jobb kéz mutató és középső ujját helyezzük a jobboldali kulcscsontra, a bal kéz két ujjával pedig folyamatosan ütögessük a behangolópontot a jobb kézen, amíg a következő gyakorlatot végezzük:
 
  • félig lélegezzünk be, és tartsuk benn a levegőt, míg hetet kopogtatunk.
  • fejezzük be a légzést, teljes mély légzésig, és tartsuk benn a levegőt, míg hetet kopogtatunk.
  • félig lélegezzünk ki, tartsuk benn a levegőt, míg hetet kopogtatunk,
  • fejezzük be a kilégzést, a teljes kilégzésig, és tartsuk kinn a levegőt, míg hetet kopogtatunk,
  • lélegezzünk normálisan, míg hetet kopogtatunk.
Ezután ismételjük meg a fenti gyakorlatot úgy, hogy a jobb kezet a baloldali kulcscsont- pontra helyezzük.
 
Aztán ismételjük meg úgy, hogy az ujjhegyek helyett a behajlított ujjak bütykeit helyezzük a jobb kulcscsont-pontra, majd a bütyköket a bal kulcscsont-pontra.
 
Végül ismételjük meg a teljes procedúrát a bal kézzel is. Tehát bal kéz 2 ujja a bal kulcscsontra, jobb kézzel ütögetni a behangolópontot....stb.
 
 
Váljék egészségünkre!
 
Csapocska Mónika
EFT-tanácsadó
 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja