SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így erősítsd az immunrendszered télen!

Családinet [cikkei] - 2014-11-28
 [X]

A téli időszakban kiemelten fontos, hogy jobban odafigyeljünk egészségünkre, hiszen ilyenkor sokkal könnyebben kaphatunk el betegségeket. Ha Te sem szeretnéd az ünnepeket az ágynak dőlve tölteni, akkor fogadd meg a következő tanácsokat!

 

Erősítsd meg a szervezetedet!

A változékony időjárás az immunrendszerünket is jócskán megviseli, ezért szervezetünk védekező mechanizmusa ebben az időszakban gyengébb a környezetünkből érkező baktériumokkal szemben. Éppen ezért könnyebben elkaphatunk olyan betegségeket is, amelyek más évszakban talán jelentéktelenek lennének védekező rendszerünknek. Egy kis odafigyeléssel azonban könnyen felvehetjük a kesztyűt a baktériumokkal szemben!

 

Ezekre figyelj oda:
 

Alvás és relaxáció

A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás igen fontos tényező energiaszintünk fenntartásához. Tévedés, hogy a többszöri nem alvást egy hosszúval be lehet pótolni, mivel egy felnőtt szervezetnek minden nap legalább 8 óra pihenésre van szüksége. Az sem mindegy, hogy mindezt mikor tesszük, hiszen biológiai óránk beállítódása miatt igazán pihentetőnek az éjfél előtti alvásidő számít.

Kiegyensúlyozott étrend

A szervezet immunsejtjeinek 80%-a a belekben található. Az itt lévő baktériumflóra és bélnyálkahártya akadályt képez a káros organizmusok ellen, így védve szervezetünket a betegségektől. Ebből adódóan nagyon fontos a kiegyensúlyozott és változatos étrend, s bár a napi ötszöri étkezést sokszor nehéz betartani, ilyen esetekre célszerű magunknál tartani valamilyen gyümölcsöt vagy ivólevet, hogy a köztes étkezéseket is pótolni tudjuk.

 

Valódi támogatás az immunrendszernek

Immunrendszerünk erősítésére B-vitaminban gazdag étrend ajánlott, hiszen ezeknek a vitaminoknak igen nagy szerepük van szervezetünk védekező rendszerének támogatásában. Segítenek a stressz, a fáradtság, és a kimerültség leküzdésében, valamint az energiatermelő anyagcsere-folyamatok fenntartásában is. A megfelelő egyensúly érdekében érdemes probiotikumokkal is védeni bélflóránkat, hiszen ezek az emberi szervezet szempontjából olyan jótékony baktériumokat tartalmaznak, amelyek pozitívan befolyásolják az immunrendszert, így képesek csökkenteni például a légúti fertőzések gyakoriságát, vagy az allergia és ekcéma kialakulását, de antibiotikumos kezelések után is gyakran javasolják őket.

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja