SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Stevia- gyógyító édesség

Kókai Kata [cikkei] - 2007-02-05
A stevia külföldön már hosszú ideje ismert és alkalmazott gyógynövény, ma már azonban csak édesítőszerként ismerjük.

A boltok polcain sorban állnak a szebbnél szebb csomagolású édesítőszerek, melyeket szeretettel kínálnak minden diétázónak- cukorbetegeknek, candidásoknak és fogyni vágyóknak egyaránt. A bolti édesítőszerek nagy része azonban jobban hasonlít egy laboratóriumi kémcsőben kevert vegyszerhez, mint bármiféle cukorhoz.

Hatását tekintve is elmondhatjuk, hogy olyan összetevőket tartalmaz, melyek hosszútávon többet árthatnak a szervezetnek, mint a finomított cukor. A fejlődőben lévő természetgyógyászatnak köszönhetően azonban kaptunk egy újfajta, vegyszerektől és káros anyagoktól mentes édesítőszert, a sztíviát.

Stevia (sztívia)- az édes növény

Újságokban már találkozhattunk kedves kis növénnyel, amit korábban legfeljebb díszként ültettünk a kertbe. Ma már azonban tudjuk, felhasználása nem áll meg a kertdíszítésnél, hiszen teaként és édesítőszerként fogyasztva is számtalan problémát orvosolhat.

A stevia kivonata akár 300-szor édesebb is lehet a finomított cukornál, nem beszélve számos gyógyhatásáról, melyek miatt érdemes fogyasztani. Mivel sem kalóriát, sem szénhidrátot nem tartalmaz, cukorbetegségben szenvedők, fogyni vágyók és candidások és nyugodt szívvel fogyaszthatják, ráadásul a hagyományos édesítőszerekkel szemben még mellékhatásoktól sem kell tartaniuk.

Egészségügyi hatásai:

Javítja az emésztést
Csökkenti a magas vérnyomást
Gyulladás csökkentő hatású
Csökkenti a gyomorsavat
Antibakteriális hatása miatt megelőzi a fogszuvasodást

Előnye:

Nem tartalmaz kalóriát
Nem tartalmaz szénhidrátot, így bárki fogyaszthatja
Nincsenek mellékhatásai
Jóval kisebb mennyiség is nagyobb édesítő hatást ér el

Édes egészség

A steviát leginkább Dél-Amerikában és Ázsiában termesztik, sőt, évszázadok óta értékes gyógynövényként tartják számon. Japánban (Európával ellentétben) már nem aszpartammal, hanem steviával készítik a diétás üdítőitalokat. Hazánkban még kevésbé ismert (és elismert) növény, azonban kivonata por, szirup és tabletta formájában is beszerezhető.
A cukrot remekül helyettesíti, hiszen ízanyaga főzés és sütés mellett is megmarad, ugyanakkor nem vezet elhízáshoz, nem okoz fogszuvasodás, s bármilyen diéta mellett nyugodt szívvel alkalmazható.

Ide kattintva rendelhet Stevia termékeket akciós áron.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Közeledik a tavasz, gyakoribb a migrén?

A migrénesek pontosan tudják, melyek azok a triggerek, amelyek kiváltják náluk a görcsös fájást. Leggyakrabban bizonyos ételeket, fényt, hangokat, stresszt szokás emlegetni, de sokan vannak, akiket az időjárásváltozás visel meg. Dr. Para Szabolcs, a Neurológiai Központ neurológusa a közeledő tavaszi frontok kapcsán beszélt a migrén kezelési lehetőségeiről.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja