SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel a betegségek ellen - A fagyöngy

Németh Ági [cikkei] - 2004-04-03
Egy élősködő, mely közel áll a szívünkhöz, szinte
nélkülözhetetlen mindenki számára.

A fagyöngy egy élősködő növény, mert idegen fákra telepszik. Ebben a madarak segítenek Neki, hiszen ők terjesztik, hordják szét a ragadós magvakat. Szívesen telepszik a jegenyefenyőre, erdeifenyőre, tölgyfára. Orvosi szempontból a tölgyfán élő fagyöngy a legjobb gyógynövény.  A szívünknek az egyik legkiválóbb gyógyszere. Már elődeink is nagy becsben tartották. Használták gyógyításra, és felhasználták varázslataikhoz is. A druidák /kelte papok/ szentnövényként tisztelték, mert minden bajok gyógyítójának hitték. Mi karácsonykor találkozunk vele, és díszítésre is használjuk, nem csak a szívbajainkra. Nagyon jól mutat az adventi koszorún, és a kopogtatón is. Ez a növény minden képen örömet szerez nekünk, mert szép a szemnek és gyógyító ereje jó hatással van a szívünkre. A vérnyomást szabályozza, és vérkeringést serkenti. Ajánlatos lenne mindenkinek évente egy hathetes fagyöngy tea kúrát tartania, ez idő alatt rendbe jönne a vérnyomása. A tea kúraszerű használata még ajánlatos a cukorbetegeknél, mert jó hatással van a hasnyálmirigyre. Azoknak, akik anyagcsere problémákkal küzdenek, szintén ajánlom, hogy próbálják ki a teát, mert ha hihetünk a kelta papoknak, akkor ez a gyógynövény minden bajok gyógyítója.

Mire használják a teáját: érelmeszesedés, magas illetve alacsony vérnyomás, fejfájás, orrvérzés csillapító, különbözőszívproblémák,hormonháztartás  rendbehozatala, anyagcsere szabályzó, cukorbetegséget kiváltó ok megszüntetése    

A fagyöngy tea, hideg áztatással készül!

Fagyöngy teakészítés: egy kávéskanál fagyöngyöt, 2 dl hideg vízbe teszünk és legalább 8 órán át ásztatjuk benne. Ezután leszűrjük és fogyasztható.

Tea magas vérnyomásra: fagyöngy, mezei zsurló, galagonyavirág, fokhagyma 1:1 arányban

Teakészítés: 3 teáskanál fagyöngyöt tegyünk 6 dl hideg vízbe éjszakára. A többi hozzávalót reggel összekeverjük és 3 teáskanál teafüvet 6 dl forrásban lévő vízzel, leforrázunk. Ha kihűlt leszűrjük, és hozzá öntjük a hideg fagyöngyteát. A teát négy alkalommal ajánlatos fogyasztani.   

Tea alacsony vérnyomásra: fagyöngy, galagonya virág, csalán, körömvirág. /aki allergiás a hangyasavra, az hagyja ki a csalánt/

Teakészítés: a fent említett módon készül. Ajánlatos a teából napi három csészével fogyasztani.

A legújabb kutatások kimutatták, hogy jó hatással lehet a rák kezelésénél is alkalmazni.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja