SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövények hajápolásra

Németh Ági [cikkei] - 2004-06-13
Hajápolás otthon. Gyógynövényekkel a gyönyörű hajért.


  A hajunk ugyanolyan ápolást igényel, mint a bőrünk. A hajnak is vannak különböző problémái, betegségei. A rendszeres gondozással és a gyógynövények gyógyhatásával szép, egészséges lesz a hajunk. A leggyakoribb gond a hajhullás. A hajhullás és a kopaszság sajnos sokunkat érint. A hajhullásnak azonban elég sok tényezője lehet. A legfőbb ok a stressz, a lelki probléma, a gátlásosság, a kisebbségi érzés, és az önmarcangolás, melyet nem elég külsőleg kezelni, de a belső egyensúlyt is meg kell teremteni.  A mindennapi problémák közé tartozik azonban a haj korpásodása, illetve zsírosodása. Mindezen problémákra vannak természetes gyógynövénykészítmények, receptek, melyet otthon tudunk alkalmazni hajunk rendbehozatalára.

 Hajhullásra

Teakészítés: egy evőkanál csalángyökeret főzzünk két percig (forrástól számítva), ha kihűlt, szűrjük le. Hajmosás után utolsó műveletként ezzel öblögessük a hajunkat. Az erősebb hajszálakért friss csalánból készítsünk teát és ugyanezt a műveletet végezzük..

Egy bevált recept: 1 dl ricinusolajba keverjünk egy tojássárgáját és egy cirom levét. Ezt a keveréket száraz hajra vigyük fel ecset segítségével és 1 óra elteltével, mossuk meg a hajunkat a szokásos módon (nem kell megijedni, mert zsíros a hajunk, többször kell meg mosni), a kívánt eredmény nem marad el. Ezt a módszert minden hajproblémára ajánlom, nekem bevált. (Többször kell alkalmazni!)

Orbáncfűtea: egy kávéskanál teafüvet leforrázunk és ötpercnyi állás után leszűrjük. Napi két csésze fogyasztása ajánlott.

Nyugtató tea, mely segít a lelki egyensúly visszaállításában és nyugtatóan hat a mindennapi stressz, feszültség oldásában.

 Hajnövesztő

Teakészítés: egy kávéskanál orvosifüzike, nyírfalevél, rozmaring, majoránna és egy csipet szegfűszeg keverékéből teát készítünk, 1 l víz hozzáadásával. A kész főzethez, ha leszűrtük, hozzáadunk egy kis csalán- és bojtorjántinktúrát. Ezzel a keverékkel esténként  be kell dörzsölni a fejbőrt.

2 teáskanál bojtorjángyökeret 10 percig főzni kell, ha kihűlt, le kell szűrni és naponta két csészével ajánlott inni.

Fejbőr betegségre: egy evőkanál mezei zsurlót le kell forrázni  fél liter forró vízzel, 10 percnyi állás után le kell szűrni és ezzel a teával kell a fejbőrt este bedörzsölni, illetve megmosni.

 Száraz hajra

Teakészítés: készíthetünk gyógyteát száraz hajra, csalánból, bojtorjángyökérből, zsályából, és hajmosás után ezzel a teával öblögessük a hajunkat.

Pakolás: 1 dl aludttejet keverünk össze 1 dl kamillateával és tegyünk hozzá semleges hajsampont,  ezt vigyük fel a hajunkra. 5-10 percnyi állás után mossunk hajat.

 Zsíros hajra

Teakészítés: készítsünk teát rozmaringból és adjunk hozzá egy kanál ciromot. Ezzel a komponenssel mossunk hajat.

Zsíros hajra szintén alkalmazhatjuk a már fent említett ricinusolajos pakolást. Nagyon jó eredményt lehet elérni vele. A haj egészséges lesz, és visszakapja a fényét.

 Normál hajra

Normál hajra teakészítés: sötét hajra: készítsünk zsálya teát, világos hajra: kamilla és bodza  keverékéből  készítsünk teát és azzal mossunk hajat, illetve öblítsük vele a hajunkat.  

 Szép fényes haj: 1 l vízhez adjunk egy kávéskanál 10%-os étkezési ecetet. A hajmosás után öblítsük le a hajunkat  ecetes vízzel. Nagyon szép fényes és selymes lesz a haj .

Érdemes időt fordítni a hajunk ápolására, mert meghozza az eredményt. Hajunk mindig egészséges, erős, és fényes lesz.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja