SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen: Gyógyteák gyermekbetegségekre

Németh Ági [cikkei] - 2004-06-10
Gyermekeink jó néhány gyermekbetegségen esnek át, míg el nem érik a nagyobbacska kort. A fertőző betegségeket szinte kötelező megkapniuk a közösségben. Vannak azonban olyan betegségek, amelyeket gyógytea segítségével lehet gyógyítani, vagy az orvosság kiegészítőjeként fejti ki jótékony hatását. A gyermekek immunrendszerét nem célszerű tönkretenni a különböző antibiotikumokkal. Néhány gyermekbetegségre szeretnék gyógyteákat ajánlani, amelyeknek nincsen mellékhatásuk.

Bőrkiütések

A kiütések lehetnek pörsenések, pattanások, hólyagok, melyek majdnem a kisgyermek egész testét borítják / kanyaró, rózsahimlő, bárányhimlő /.

Kamillás lemosás: egy evőkanál kamillavirágot leforrázunk 2dl forró vízzel, fél percig állni hagyjuk, majd leszűrjük. Naponta többször végezhetjük a  lemosást / a kamilla gyulladáscsökkenő/.

 Köhögés

 Erős köhögésre ajánlott: martilapu tea /váladékoldó és gyulladásgátló/.

Teakészítés: két teáskanál teafüvet leforrázunk 2dl forró vízzel és két perc múlva leszűrjük, amilyen melegen meg tudja inni gyermek, kortyoltassuk vele. Tegyünk a teába mézet, így finomabb és egy kicsit nagyobb kedvvel kortyolja.

 Lándzsás útifű tea: egy kiskanálútifüvet  leforrázzunk 2 dl forró vízzel és 1 perces állás után leszűrjük. Naponta több csésze ajánlott.

Kakukkfű tea: a fent leírtak szerint teát kell készíteni, 2-3 csésze ajánlott inni. / gyulladáscsökkentő/

 Mandulagyulladás 

 Zsálya tea: egy evőkanál teafüvet leforrázunk 2dl forró vízzel, 2 perc múlva szűrjük le.

Langyosan naponta többször kell vele gargalizálni /csodálatos a gyógyhatása/.

A teafőzet füvét lehet borogatásként is alkalmazni. Egy vászonruhába kell tenni még melegen, és a torkot ezzel kell borogatni. Egy száraz kötéssel még át kell kötni a torkot.

 A zsálya sok kisgyermeket mentett meg a mandula műtéttől.

Megfázás 

 Teakészítés: Bodza, hársfa, kamilla, és kakukkfű egyenlő arányú keverékéből 

 Egy evőkanál tea füvet leforrázunk 0.5 dl forró vízzel, öt perces állás után leszűrjük. A teához még adhatunk mézet. Melegen kell fogyasztani. Érdemes nagyobb mennyiségű teát készíteni, mert naponta többször kell inni.

Csípések

Méh és darázscsípések: a csípés helyére azonnal tegyünk ecetes borogatást, ha nincs kéznél petrezselyemlevél vagy citromfű. Mindegyik növény kiválóan csillapítja az égő fájdalmat, és segít a duzzanat lelohadásában. A citromfüvet vagy a petrezselyemlevelet aprítsuk fel, és a levével együtt tegyük a duzzanatra.

Megszünteti az égő fájdalmat és a duzzanatot is /nagyon hatásos saját tapasztalatból tudom, merem ajánlani/.

Ha tudjuk, akkor először a fullánkot távolítsuk el!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja