SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Majd holnap mozgok...

Katona Renáta [cikkei] - 2014-01-21
Ne egyél meg semmit azért, hogy holnap lemozoghasd, legalábbis addig ne, amíg nem érted el a kívánt változást, alakulást! Miért!? Olvass tovább. :)

Egyenesen szörnyűnek tartom, hogy a minőségi és egészséges összetevőkből készült ételeket DIÉTÁS étrendnek nevezik. Manapság a fogyókúrás kifejezések egy ideje összemosódtak a diétás kifejezésekkel.

Tisztázzuk a fogalmakat:
A fogyókúra az fogyókúra… pont. Számos ember fejében ez egyenlő a nem evéssel, ami viszont nem támogatja a fogyást hosszú távon. sad
A diéta pedig a szervezet megváltozott állapotához igazodó táplálkozást jelenti. Célja: mihamarabb visszaállítani az egészséges állapotot.

Sokan azért nem tudnak veszíteni a súlyukból, mert fogyókúráznak, vagy diétáznak… és ezt előbb, vagy utóbb fel kell adni… Ennek nagyon egyszerű pszichológiai oka van. Az, amit megvonnak az embertől, vagy Ő saját magától, azután biztosan sóvárogni fog.
Gondoljuk csak abba bele, hogy mi történik, ha vérvételre kell menni, mondjuk az éves szűrővizsgálat kapcsán. Nem ehetsz, míg meg nem szúrnak. A hét minden napján, hónapokon keresztül csak azért tudsz reggelizni, mert tudatosan ráveszed Magad, hiszen tudod milyen fontos a tápanyag dús reggeli (Ugye tudod?), nem azért eszel, mert éhes vagy… De a vérvétel reggelén korgó gyomorral ébredsz. Nem tehetsz róla ez a tudatalattid műve.

Másik ok, amiért a fogyókúra, vagy diéta nem működik hosszú távon maradandó fogyási céllal: a szervezetet éheztetni nem lehet. Előbb vagy utóbb kialakul a hiányállapot, jön a falási kényszer vagy valamilyen betegség, legyengült immunrendszer, stb.

Az ideális testkép kialakítása mindenkinek nagyon nagy munka, sok lemondással és kompromisszummal jár!
Gyakran hallom a következőket: „Ezt még megeszem, majd holnap lemozgom…” NEM! Eddig sem tetted! Ha ezt tetted volna, nem keresnéd kétségbeesve a fogyáshoz vezető utat!
Addig, amíg van olyan raktárad, amit le szeretnél dolgozni, addig ne edd meg azért, hogy majd lemozgod, mert akkor a raktár nem nyílik meg, hogy kipakolhass onnan!

Annak, aki azzal az elhatározással kezdi az edzéseket és az életmódváltást, hogy heti kétszer mozog valamit, hogy így érje el az áhított formát, azt ki kell, ábrándítsam: nem fog sikerülni, legalábbis nem az áhított időn belül… Nem állhat meg itt. Az eredményhez, amint a fizikai állapota engedi, a kezdéstől számított 6-8 hét múlva, heti 4 kőkemény edzésre kell váltani… Kezdésnek jó a heti 2 kis intenzitású edzés, a terhelést innen lehet fokozatosan növelni. Amikor pedig a cél elérve, akkor heti 2 kemény edzés elegendő arra, hogy egészséges és mértékletes táplálkozás mellett ezt hosszú távon meg is maradjon.

Az, aki szép kövér izzadságcseppekkel megszabadul a raktáraktól és látja az út végét, az nem teszi tönkre az addig elért eredményt holmi pogácsával, sütivel, gyorskajával vagy sült krumplival… stb., hogy majd holnap lemozogja!

Kezdj neki az életmódváltásnak úgy, hogy egészségesen akarj étkezni, mindenből ehetsz mértékkel a megfelelő időben, de tudd mit, mikor és miért eszel!

Fotó: luigi diamanti - FreeDigitalPhotos.net

Katona Renáta


Katona Renáta
Személyi edző, gyermekfitnesz oktató és életmód tanácsadó

Elérhetőségeim:
E-mail:info@centraltrening.hu
Honlap: http://www.centraltrening.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja