SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - Feketeáfonya

Németh Ági [cikkei] - 2004-03-03
Egy olyan növényt szeretnék az olvasókkal megismertetni, ami a mai ember számára szinte nélkülözhetetlen.
Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - Feketeáfonya

A feketeáfonya egy kis cserje, kékes fekete bogyói vannak. Hazánkban erdőkben és cserjékben fordul elő. A csersavas földet szereti és ezért sajnos a kiskertekben nem igen marad meg (az én ültetéseim nem jártak sikerrel).

Hatóanyaga: erikolin, almasav citromsav, csersav, invert cukor, festék anyag.

Tartalmaz még vasat, növényi savakat. Gyümölcse közkedvelt.

A gyógyászatban a feketeáfonya levelét használják, cukorbetegek kezelésére.

A népgyógyászatban fekete inzulinnak hívják. Kimutatták, hogy a feketeáfonya levelében gyümölcs érés előtt myrtilin van, ami képes a cukorbetegséget csökkenteni, illetve azt meg is szüntetni. Ezt személyesen is bizonyíthatom, mert családomban is van cukorbeteg, aki fogyasztja az áfonyából készült teát, eredményesen.Gyümölcséből lekvárt készítenek, ami nagyon finom a vadhúsok mellé, és egyébb sültekhez, persze önmagában is fogyasztható (egyébként csendben megjegyzem a háziasszonyok kedvenc konyhai vagy spejzi nassa), vagy sütemények töltelékéül is használhatjuk. Akinek kedve van, még bort is készíthet belőle, nagyon finom, különleges bukéja van.

Én saját tapasztalataim szerint két igen eredményes tea receptet szeretnék ajánlani kipróbálásra. /nekünk bevált, a cukrot megfelelő szinten tartja/

1. Gyógytea cukorbetegek részére:

3 rész gyömbér
1 rész földi szeder
1 rész feketeáfonya levél
2 rész fehérbab héj

Gyógytea cukorbetegek részére:

1 rész fehérbabhéj
1 rész palástfű
2 rész feketeáfonya levél

A tea készítése:
a teafüveket összekeverjük, és egy kávéskanál 2dl forrásban lévő vízzel leforrázzuk és állni hagyjuk. Ha kihűlt, kortyolva isszuk, napi egy két csészével.

A tea fogyasztása elött kérjük ki háziorvosunk tanácsát!!

Forrás.: Dr.med.Fritz Geiger

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja