SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - Feketeáfonya

Németh Ági [cikkei] - 2004-03-03
Egy olyan növényt szeretnék az olvasókkal megismertetni, ami a mai ember számára szinte nélkülözhetetlen.

A feketeáfonya egy kis cserje, kékes fekete bogyói vannak. Hazánkban erdőkben és cserjékben fordul elő. A csersavas földet szereti és ezért sajnos a kiskertekben nem igen marad meg (az én ültetéseim nem jártak sikerrel).

Hatóanyaga: erikolin, almasav citromsav, csersav, invert cukor, festék anyag.

Tartalmaz még vasat, növényi savakat. Gyümölcse közkedvelt.

A gyógyászatban a feketeáfonya levelét használják, cukorbetegek kezelésére.

A népgyógyászatban fekete inzulinnak hívják. Kimutatták, hogy a feketeáfonya levelében gyümölcs érés előtt myrtilin van, ami képes a cukorbetegséget csökkenteni, illetve azt meg is szüntetni. Ezt személyesen is bizonyíthatom, mert családomban is van cukorbeteg, aki fogyasztja az áfonyából készült teát, eredményesen.Gyümölcséből lekvárt készítenek, ami nagyon finom a vadhúsok mellé, és egyébb sültekhez, persze önmagában is fogyasztható (egyébként csendben megjegyzem a háziasszonyok kedvenc konyhai vagy spejzi nassa), vagy sütemények töltelékéül is használhatjuk. Akinek kedve van, még bort is készíthet belőle, nagyon finom, különleges bukéja van.

Én saját tapasztalataim szerint két igen eredményes tea receptet szeretnék ajánlani kipróbálásra. /nekünk bevált, a cukrot megfelelő szinten tartja/

1. Gyógytea cukorbetegek részére:

3 rész gyömbér
1 rész földi szeder
1 rész feketeáfonya levél
2 rész fehérbab héj

Gyógytea cukorbetegek részére:

1 rész fehérbabhéj
1 rész palástfű
2 rész feketeáfonya levél

A tea készítése:
a teafüveket összekeverjük, és egy kávéskanál 2dl forrásban lévő vízzel leforrázzuk és állni hagyjuk. Ha kihűlt, kortyolva isszuk, napi egy két csészével.

A tea fogyasztása elött kérjük ki háziorvosunk tanácsát!!

Forrás.: Dr.med.Fritz Geiger

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja