Konkrét standardok, indikátorok, amelyeket fejleszteni kívánok:
A sikeres neveléshez, oktatáshoz szükséges pozitív pszichológia és az érzelmi intelligencia megismertetése, alkalmazása, érvényesítése illetve megfelelő módszertanának folyamatos tanulmányozása, fejlesztése.
Mivel mindennapi tevékenységeimet nagymértékben meghatározza a pozitív, optimista szemléletmód ennek következtében arra törekszem, hogy a pozitív pszichológia által nyújtott módszertani lehetőségek érvényesülhessenek munkám során. Fontosnak tartom, hogy ezek az érzelmek jelenléte növelhetővé váljon életünkben, illetve a magunkkal és az élettel való megelégedettséget ami „karakterünk” lassú formálódásával alakul ki bennünk és a gyermekekben is. Ilyen többek között a bölcsesség, a tudás, a bátorság, a szeretet, emberségesség, igazságosság, mértékletesség. Az érzelmi intelligencia fejlesztésének legfontosabb eszköze az éneklés, mondókázás, verselés, játék, mesélés. Ezek az emberi erények egy jól választott játékban kifejezésre jutnak, ezáltal észrevétlenül fejlődik a gyermekek érzelmi intelligenciája, kreativitása, problémamegoldó képessége. A játékos nevelés során használt mondókák, versek, énekek ritmikussága biztonságérzetet ad, segíti a beszédfejlődésben. Ezeket az erényeket úgy érhetjük el, ha műveljük és neveljük olyan személyes képességeket, mint az eredetiség, a bátorság, a tisztesség, a lojalitás (megbízhatóság), kedvesség és korrektség. A gyermek természetes nyelve, tanulásának és kommunikációjának legfontosabb eszköze a játék.
Az adott tevékenység eredményei:
Az életben való siker és az igazi megelégedettség túlnyomórészt a gyermekek képességeink fejlesztéséből ered. Az igazán kreatív felnőtté válást az olyan környezet segíti, amelyben az intellektuális (szellemi, értelmi) teljesítménynek nagyobb a becsülete, mint a polgári kényelemnek.
A baleseti kockázat szintje: Alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívni a gyerekek figyelmét arra, hogy vigyázzanak egymás testi épségére.
Résztvevők életkora: 3-4 év
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/guggolni
Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
A játék megkezdése előtt: bátorítás, biztatás
Játék menete:
Megkérem a gyermekeket, hogy fogják meg egymás kezét, ezután elindulunk, és a "Jön a kocsi, most érkeztünk..." című dalra kört alakítunk. A kör alakítás után közösen elénekeljük és eljátsszuk, a "Mit játszunk...?" című dalos játékot, azután közösen elmondjuk és elmutogatjuk az "Ez a szemem, ez a szám..." kezdetű mozgásos játékot és közösen kiválasztott mondókára "Árkon, bokron vándorolt..." körbe járunk, e közben ütemre tapsolunk és a mondóka befejeztével megállunk egyenes sorban. Majd elmondunk egy őszi verset "Édes ősz jött...", illetve elénekeljük az "Ég a gyertya, ég…" kezdetű éneket és egy mondókára "Egy, kettő, három, négy, kis őzike, hová mégy?..." kört alakítva kivonulunk!
A játék befejeztével: dicséret, jutalmazás és megköszönöm a közös együttműködést!
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)