SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Játszva fűzz gyöngykockákat!

Hollenczerné Balogh Ilona [cikkei] - 2016-09-02
Már a kisebb gyerekek is a kocka többféle változatát ismerik. Szeretnek vele tornyot építeni, kirakózni... A társasjátékoknál pedig a dobókockákra van nagy szükség. Nálam természetesen a kocka is gyöngyből készül. Ez a kocka egy kicsit több információt "ad" a gyerekeknek, hiszen ők készítik el. Az első lépéseket nem térben, hanem síkban fűzzük. Játszva tanuljuk meg, hogy hány oldala és csúcsa van a kockának.

Legutóbb megmutattam, hogy hogyan készül a „hajós” gyöngykirakó, tulajdonképpen ennek is az lesz a fűzési alapja. Szükséged lesz 120 cm 0,35 vastagságú rézdrótra, 24 db 8 mm-es fehér gyöngyre és 4-4 db piros, rózsaszín, zöld, világoszöld, kék és narancssárga gyöngyökre.

Az enyhén félbehajtott rézdrótra 2 db fehér és 2 db kék gyöngyöt fűzz! A második kék gyöngybe szemből fűzd bele a rézdrótot és ügyelj arra, hogy a drótszálak egyenlők legyenek, amikor szorosra húzod.

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

A kockánk úgy fog kinézni, hogy minden oldala más színű lesz és a kocka élei viszont mindenhol fehérek lesznek. Ezért fűzés közben a bal drótra mindig fehér gyöngy kerül, jobbra mindig olyan szín, amilyen a kocka közepe. És a szembefűzéses rész, hol fehér, hol pedig az oldal színét jelző gyöngyszín kerül felfűzésre. Ezt nyomon tudod követni a fotón.

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

Amikor elérkezünk a piros színhez, vagyis a 4. oldalhoz, akkor nem fejezzük be a piros színt, mert ezzel még dolgozni fogunk, amikor zárjuk a kocka oldalát. Láthatod, hogy most a zárás nem felül van, hanem oldalra fordultunk.

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

Most elkészítjük a 2. sor első négyesét. 1 db piros és 2 db fehér gyöngy felfűzése után láthatod a szembefűzést is. Ügyelj arra, hogy mindig szorosra legyen húzva a drót, akkor lesz szép a kocka.

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

Kicsit visszalazítottam, hogy jobban lásd a drót útját. A folytatáshoz bele kell bújnod a rózsaszínű gyöngybe…

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

1 db fehér és 1 db rózsaszín gyöngy következik.

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

Fűzd végig a sort és figyelj a színek váltakozására! Már készen is vagyunk!

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

Hajtogasd meg a kocka 4 oldalát! Láthatod, hogy a piros oldal még nincs befejezve. A „kék” oldalon lefelé mutató drótra fűzz 1 db fehér gyöngyöt és bújj bele a balra található pirosba! Utána pedig szembefűzéssel tedd fel az utolsó piros gyöngyöt! Húzd szorosra!

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

Balra a piros, jobbra pedig a fehér gyöngybe kell belebújni, végül 1 db fehér gyönggyel zárunk. Elkészült a kockád körben, most pedig megfűzzük a 2 hiányzó oldalt.

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

A balról kibújó dróttal bújj bele a képen látható fehér gyöngybe! („kék” oldal felé)

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

És arra a drótra fűzz 2 db zöld gyöngyöt és a második gyöngybe szembefűzés következik!

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

A jobbra mutató dróttal a képen látható 2 fehér gyöngybe bújj! Így már 3 gyöngyöt „ölelnek” át a drótok és a 4. egy zöld lesz.

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

A folytatás hasonló módon. Arra figyelj, hogy a mindenhol minden gyöngy össze legyen fűzve! Az utolsó 4 gyöngy is ott van, de nincs közöttük drót! Ezt még pótold!

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

A drótok „útját” követve fűzz át a túloldalra! Így a 2 fehér gyöngyben legyenek a drótok! Most a világoszöld zárása következik a tanult módon. Láthatod, hogy 6 színt használtam fel az oldalakhoz, tehát 6 oldala van a kockának.

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

Elkészültünk a kockával, a képen a bal felső. Mutatok még 3 félét! Van közte csíkos, csupa narancs, kicsit vegyes színű is. A felső sorban a „csúcsára” állítottam a négyzeteket (itt ez 3 gyöngyöt jelent egyszerre...) Az alsó sorban pedig az oldalakon állnak a négyzetek.

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

Ezek a 2 egységnyi kockák, mivel 1 sorban 2 „négyes” gyöngyöt láthatsz. Elárulok még valamit, ami a képen „nem látszik”... Ha most megfognád a kockákat, akkor lenne egy önkéntelen mozdulatod... (én már sokszor tapasztaltam másoknál) Mire gondolok? Arra, hogy megráznád a kockákat. Jól gondoltam?

Gyöngyfűzés - gyöngykocka

Gyerekkorodban bizonyára volt zörgős kockád és az a mozdulat Benned maradt. Mielőtt az utolsó oldalt lezárnám, én mindig teszek bele 2-3 gyöngyöt. Amennyiben több kockát készítesz, akkor lehet olyat készíteni, amiben 1 vagy 2 db gyöngy van és olyat, amiben több. Vagy nagyobb gyöngy van benne, fagyöngy, vagy sok apró (csak nehogy kipotyogjon! )

Jöhet a játék! Becsukott szemmel rázogassuk és tegyük sorba a bennük lévő gyöngyök száma alapján. Ebben a játékban a gyermeked is szívesen részt venne. Egy kis móka: Nem találod el, hogy mennyi van benne, tippelgetsz, és gyermeked jókat kacarászik rajtad. Egy kis vidámság mindig jól jön!

Az elkészített kockáidat mutasd meg a Mesés gyöngyök oldalon!

 

Jó alkotást! Legyen „mesés gyöngyéleted”!

 

 

A cikksorozat további részei:
Játékos feladatok gyöngyből készített gömbökkel
Fűzzél velem nyári kristályvirágot!
Mesés gyöngyfűzés - készítsük el a mese szereplőit!
Új vizekre "hajózunk" - Kirakó játék fűzése gyöngyből
Gyöngyből készített csillagok a karácsonyfán "Gyűrűcsillagot" fűz a család...
Meglepetés Valentin-napra

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja