SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A gyöngyhalmazból "varázsolt" masnipillangó

Hollenczerné Balogh Ilona [cikkei] - 2017-10-24
A pillangókban sok kisgyerek szeret gyönyörködni. Mesékben is gyakran találkozunk velük, hol csak "széppé" teszik a természetet, hol pedig kedves szereplők.

Gyöngyfűzésben is az egyik legegyszerűbb és legmutatósabb fűznivaló. Most masnipillangót fogunk fűzni. Ez a név, egy fantázianév.  A szárnyak formája párosával masnira hasonlítanak, így született ez az elnevezés. Kisgyerekek körében rendkívül népszerű. Mielőtt kezdenénk a fűzést, nézzük meg egy rövidke videót a 10 perces pillangó készítéséről!

A videó megnézése után rájöttél, hogy ez nem is olyan nehéz fűznivaló. Ezek a pillangók 4 mm-es viaszgyöngyből készültek, és szárnyaik kerek formájúak. A masnipillangóhoz viszont rizsgyöngyöket is fogunk használni, nem csak 4 mm-es viaszgyöngyöket.

Nézzük csak, hogy hogyan lesz a középen látható gyöngyhalmazból masnipillangó! 


Szükséged lesz 33 cm 0,35 vastagságú rézdrótra. Hajtsd enyhén félbe és fűzz rá 5 db piros gyöngyöt!
2 db gyöngyöt kicsit emelj feljebb és fűzd bele a másik drótot szemből! Húzd szorosra, és ügyelj arra, hogy a drótszálak egyenlő hosszúságúak legyenek! (Ez fontos, mert szimmetrikusan dolgozunk.) 


A jobb oldali drótra fűzz 1 db rózsaszínű rizsgyöngyöt, azután következnek a 4 mm-es viaszgyöngyök: 1 db piros, 1 db sárga és 1 db piros. A zárás újra 1 db rizsgyöngy. A képen látható módon bújj bele a kiinduló gyöngybe a másik oldalról, és már készen is van egy szárny!


A jobb oldali drótra ugyanígy fűzz gyöngyöket! Már 2 db szárny van készen. 


Mind a 2 drótot fűzd egy gyönggyel tovább a kiinduló körben! 


Fordítsd meg a pillangót, hogy a drótok felfelé álljanak! A jobb oldali drótra újra szárny gyöngyöket fűzünk. És megcsináljuk a tanult „hurkot”, ügyelj arra, hogy a drótot a gyöngy másik felén fűzd be! Ekkor fog szépen „masnissá” válni. 


Már csak egy szárny van hátra, ami hasonlóan készül a többihez. Ügyelj arra, hogy a szárnyak drótjait mindig jól meghúzd, mert akkor lesz szép a pillangód. 


Mielőtt a csápokat elkészítjük, a középen megmaradó 1 db piros gyöngybe bújj bele mind a kettő dróttal (így szorosabbá válik)! Utána enyhén hajtsd vissza a drótokat, és tegyél rájuk 1-1 db gyöngyöt! A csápokat óvatosan tekerd meg! Vigyázz, hogy nehogy túltekerd, mert akkor letörhet! 


Íme, láthatod, hogy mi lett a gyöngyhalmazból… 


Ezek a pillangók nagyon sok variációt rejtenek magukban. Ha jól megfigyeled a fotót, akkor újabb pillangó ötletet találsz rajta. Nos, megtaláltad? Ha igen, akkor készíts gyermekeddel sokféle pillangót és mutasd meg! 


Már többször említettem, hogy a gyöngyfűzések nem céltalan tevékenységek, mert kiemelkedő a képességfejlesztő hatása. Fűzéssel gyakoroljátok a számolást, a számfogalmat mélyítjük. Több pillangó esetében megtanulhatjuk a tulajdonságok alapján a csoportosítást, összehasonlítást – azonosságok és eltérések felismerését. Ehhez találsz ötleteket tőlem a honlapomon.

Kicsit elfáradtatok az alkotásban, megfigyelésben, akkor olvassatok pillangós mesét

Legyen mesés gyöngyéleted! Jó alkotást kívánok! :)

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja